Obrazem: Lidé v ulicích přemohli policii. Brazilský prezident si chtěl povolat na pomoc armádu

Brazilská policie použila proti demonstrantům slzný plyn.
Původně protesty probíhaly v klidu. Demonstranti požadovali sesazení současného prezidenta Michela Temera, který je obviňován z korupce.
Temer, který je v úřadu necelý rok, ale odstoupit odmítl.
S tím protestující nesouhlasí. "Pryč s Temerem," hlásají nápisy na jejich transparentech.
Metropole Brasília zažila ve středu nejnásilnější protesty od roku 2013.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
25. 5. 2017 16:48
Brazilský prezident Michel Temer vyhlásil dekret, který by mu umožnil povolat na ochranu pořádku v ulicích armádu. Dekret lze využít tehdy, jsou-li pořádkové síly vyčerpány. Vláda mu ho ale zrušila. Temer, který je v úřadu teprve necelý rok, čelí obrovské vlně protestů, které nabývají na síle. Demonstrace původně svolaly brazilská levice a odbory ve snaze zesílit tlak na odstoupení prezidenta, kterého generální prokuratura viní z korupce a maření spravedlnosti. Ve středu ale v metropoli demonstranti zaútočili na několik vládních budov. Způsobili požár ministerstva zemědělství a na ministerstvu kultury rozbili skleněné výplně vchodových dveří.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy