Třicetileté německé baťůžkáře nahlásil místní policii kolemjdoucí. Turistům za vaření kávy na vařiči u jednoho z nejstarších benátských mostů Rialto byla uložena pokuta ve výši 950 eur. Kromě toho také museli opustit město.
"Benátky musí být respektovány a tito nezdvořilí lidé, kteří sem jezdí a dělají si, co chtějí, to zkrátka musí pochopit. Díky místní policii budou pokutováni a vykázáni z města," citoval benátského starostu Luigiho Brugnara britský zpravodajský web BBC.
#PoliziaLocale 👮♂️
— Comune di Venezia (@comunevenezia) July 19, 2019
Daspo urbano per due turisti tedeschi sorpresi a bivaccare ai piedi del ponte di Rialto
➡️ Allontanati dalla città e quasi mille euro di multa
Leggi la notizia ➡️ https://t.co/xm2vUJF7dL pic.twitter.com/mdNdL9UET1
Benátčané jsou s nadměrnými počty přijíždějících turistů dlouhodobě nespokojení. Každý rok do slavné italské metropole podle statistik zavítá na 30 milionů návštěvníků.
Město se proto rozhodlo zavést několik vyhlášek, které mají předcházet nevhodnému chování turistů. Mezi ně patří zákaz chození po ulici bez trička, nebo posedávání s jídle u vybraných památek. Ty, které vyhlášky poruší, hodlá město nahlásit ambasádám jejich zemí a pokutovat.
Benátky také chystají zavedení desetieurového poplatku pro turisty, kteří přijíždějí na krátkodobý pobyt.
Nejen Benátky se v posledních letech potýkají s nadměrným počtem turistů a jejich nevhodným chováním. Ve Florencii mohou turisté za to, že pojídají vlastní jídlo na veřejných místech dostat pokutu až 500 eur (13 000 korun).
Městská rada v Bruggách zase rozhodla, že omezí propagaci města. Chorvatský Dubrovník přistoupil k omezení počtu lodí, které smí v jeho přístavu zakotvit. A hlavní město španělského souostroví Baleár Palma de Mallorca například zakázalo pronajímat turistům byty.