Arménská technika v plamenech. Ázerbájdžán se chlubí HD záběry z útoku dronů

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
30. 9. 2020 15:40
Ázerbájdžánské ministerstvo obrany na svém youtubovém kanále zveřejňuje každý den nové záběry z útoků dronů na arménskou bojovou techniku. Propagandistická videa mají za úkol mj. posílit důvěru u veřejnosti. Arménská strana si ale stěžuje na to, že drony zasahují i civilní cíle.
"Podívejte se, jak přesně ničíme arménská děla." Ázerbájdžán se chlubí detailními záběry. | Video: YouTube/Ázerbájdžánské ministarstvo obrany

Na kanále ázerbájdžánského profilu jsou pouze strohé popisky. "Záběry ukazují ranní zničení nepřátelské vojenské techniky. Zbraně nepřátel mířících na naše jednotky byly zneškodněny precizní palbou," píše se u dvou videí zveřejněných ve středu. Komentáře jsou vypnuty, nedá se tak s jistotou ověřit, kde a kdy přesně k vojenským operacím došlo.

Arménské ministerstvo obrany v minulých dnech obvinilo ázerbájdžánské síly z ostřelování a náletu na posádku pohraničního města Vardenis, ležícího přímo na území Arménie a daleko od Náhorního Karabachu. Po zásahu ázerbájdžánským dronem tam podle ministerstva vzplál civilní autobus.

Boje mezi znepřátelenými stranami propukly v neděli ráno. Agentura Reuters je označila za nejhorší od 90. let minulého století. Podle prohlášení z obou stran si vyžádaly již desítky mrtvých. Baku i Jerevan přistoupily k mobilizaci záloh a vzájemně se obvinily z útoků.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy