Armáda stáhla z Afghánistánu vojáka, urážel důstojníka

ČTK ČTK
25. 3. 2011 16:43
Jeho chování vyšetřuje Vojenská policie
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Armáda ČR

Praha - Armáda stáhla z Afghánistánu zpět do České republiky vojáka, který údajně slovně napadl důstojníka své jednotky.

Urážel prý i místní civilní pracovníky.

Z rozhodnutí náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka je voják dočasně zproštěn výkonu služby. "Jeho chování vyšetřuje Vojenská policie," sdělila mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Podle mluvčí je voják s hodností nadrotmistra příslušníkem jednotky umístěné v Kábulu.

O jeho okamžitém návratu do vlasti v pátek rozhodl ředitel společného operačního centra ministerstva obrany generál Aleš Opata.

"Vojenská policie ho podezřívá, že nejen urazil důstojníka své jednotky, ale urážlivě se vyjádřil také na adresu civilních pracovníků místní servisní společnosti, která udržuje prostory, kde působí česká jednotka," uvedla Růžičková. Vojenská policie začala případ prověřovat po konzultaci se státním zástupcem.

Má zjistit, zda se voják dopustil urážky svého kolegy a případně i hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy