Šáhid-136 zařadil Írán do výzbroje v roce 2021. Jedná se o středoplošník s delta křídlem, které má rozpětí 2,5 metru. Samotný trup měří tři a půl metru. Dron pohání velmi hlučný čínský motor MD550.
Jeho vývoj inspiroval podle agentury Reuters německý motor Volkswagen Boxer. Ty se montovaly do slavných automobilů "Brouk" v letech 1936 až 2006. Kvůli zvukům, které letouny vydávají, se jim přezdívá "mopedy".
Útoky íránskými kamikaze drony z pondělního rána na Kyjev (17. října):
Do trupu dronu Šáhid-136 lze umístit velkou výbušninu o hmotnosti 40 až 50 kg. Drony se navádějí pomocí souřadnic GPS. Jejich rychlost se pohybuje kolem 180 km/h a mohou létat ve velmi malé výšce až do vzdálenosti 1000 km (maximálně 2000 km). Díky tomu jsou obtížně zjistitelné radarem.
Bezpilotní stroje navíc mohou být vypáleny po pěti v salvách z odpalovacích zařízení namontovaných na nákladních automobilech. Pokud je tedy jeden z dronů zničen, ostatní mohou proletět a dosáhnout svého cíle. Pro Ukrajince to podle Reuters znamená výzvu, aby posílili svou protileteckou ochranu. Zkoušejí na drony střílet i z ručních zbraní, sestřelit se je ale podaří jen občas.