Andrej Babiš podal žalobu na Slovensko k evropskému soudu. Nelíbí se mu, že je spojovaný s StB

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
15. 6. 2018 14:56
Český premiér Andrej Babiš zažaloval Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva. Důvodem je to, že slovenský nejvyšší soud zamítl jeho odvolání v kauze StB. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Andrej Babiš se snaží dokázat, že je neprávem vedený ve svazcích StB. Soudy kvůli jeho údajné spolupráci s StB začaly v lednu 2012. Babiš tehdy podal u bratislavského soudu žalobu na slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) kvůli archivním svazkům. Soudy daly nejprve Babišovi za pravdu, verdikty ale zrušil ústavní soud.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy