Nejdřív masáž, pak sex. Přibývá žen, které obviňují miliardáře Epsteina ze znásilnění

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
22. 11. 2019 16:05
Tehdy sedmnáctiletá Teala Daviesová měla štěstí v neštěstí, když onemocněla poruchou příjmu potravy. Díky tomu se o ni podle jejích slov přestal zajímat americký finančník Jeffrey Epstein. Zesnulý miliardář ji prý zneužíval dva roky. Tento týden se Daviesová zařadila po bok desítek žen, které měly podobnou zkušenost a registrovaného sexuálního delikventa obvinily ze zneužívání.
Miliardář Jeffrey Epstein
Miliardář Jeffrey Epstein | Foto: Reuters

Jeffrey Epstein byl známý newyorský byznysmen, který měl blízké vztahy s řadou politiků i dalších slavných lidí. Letos v srpnu se ve věku 66 let oběsil ve vazební věznici, kde čekal na soud. Čelil obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek, vše ale odmítal.

Po jeho smrti se ozvalo několik žen, které tvrdí, že je Epstein ještě jako nezletilé zneužíval. Nejméně dvanáct z nich na něj podalo podle serveru News.com.au žalobu.

Nejčerstvějším případem je dnes pětatřicetiletá Teala Daviesová, která amerického miliardáře zažalovala ve čtvrtek u federálního soudu na newyorském Manhattanu. "Stále se mi to vrací. Stále to bolí," nechala se slyšet na tiskové konferenci.

Daviesová zažívala zneužívání podle svých slov v New Yorku, Francii, na Amerických Panenských ostrovech i v amerických státech Florida a Nové Mexiko. Tady všude měl Epstein rezidence a dívku si do nich vodil.

"Vždy jednou za čas si odvedl Tealu do jedné ze svých nemovitostí, kde ji pravidelně sexuálně zneužíval," stojí v soudních dokumentech, které vycházejí z jejích výpovědí a jež citoval americký deník New York Post.

Od masáže nohou ke znásilňování

Epstein měl Daviesovou, kterou poprvé potkal jako sedmnáctiletou, zneužívat v letech 2002 a 2003. Už během jejich první schůzky v losangeleském hotelu po ní prý požadoval masáž nohou. Dvojici seznámila sestra Daviesové, kterou zámožný podnikatel údajně taktéž zneužíval.

Daviesová se tehdy živila jako kadeřnice v Los Angeles. O svém profesním životě ale měla jiné představy, chtěla se uplatnit jako překladatelka. Pomocnou ruku jí podal právě Epstein, když mladé dívce nabídl, že jí zaplatí studium ve Španělsku. Radil jí také, aby opustila byt v největším kalifornském městě a strávila s ním léto na ranči v Novém Mexiku. Daviesová tvrdí, že se k muži, který byl o více než třicet let starší než ona, upnula snadno, protože pocházela ze špatného rodinného zázemí.

Epstein dívku nejprve opravdu poslal na jeden semestr do Španělska. Žena ale popsala, jak ji už během léta v Novém Mexiku pozval do masérny, kde ji bez svolení hladil na intimních místech. Sexuální zneužívání se záhy přelilo i ve znásilňování. Poprvé měl teenagerku znásilnit ve spánku.

"Když se Teala vrátila z Madridu, neměla tu žádný domov ani práci," píše se v soudních dokumentech s tím, že podnikatel Daviesovou přinutil, aby s ním žila jeho "kočovný" život. V soukromém tryskáči létala s Epsteinem z jedné rezidence do druhé. Byznysmen jí prý také sehnal bydlení na Manhattanu, jen pár bloků od jedné ze svých nemovitostí. 

"Epstein se také pokusil seznámit Tealu se svými 'přáteli' a v podstatě jim ji nabídl jako sexuální objekt," uvádí soudní spis. Daviesová se měla například na poslední chvíli "vysmeknout" jednomu známému hollywoodskému producentovi.

Teala Davies
Teala Davies | Foto: Reuters

Nakonec se dívka dostala i z Epsteinovy přízně. Když začala trpět poruchou příjmu potravy, miliardář ji přestal finančně podporovat.

Lolita Express

Žaloba Daviesové přišla ve stejném týdnu, kdy na seznam údajných Epsteinových obětí přibylo několik dalších žen. Pod pseudonymem Jane Doe se ozvala například žena, kterou měl miliardář znásilnit jako patnáctiletou, taktéž na svém ranči v Novém Mexiku.

"Epstein mě připravil o moji sexuální nevinnost před zdmi pokrytými fotografiemi, na kterých si potřásal rukou a usmíval se s celebritami a politiky. Bylo mi patnáct let," cituje server KCBS-TV údajnou oběť, která se svým svědectvím čekala šestnáct let.

Podobně se tento týden anonymně ozvala také bývalá modelka, kterou měl Epstein znásilnit v šestnácti letech.

Ženy, které na Epsteina podaly žalobu a požadují odškodnění, to nebudou mít podle právníků jednoduché. Byznysmen jen dva dny před smrtí podepsal poslední vůli, ve které svůj majetek v hodnotě více než 577 milionů dolarů (13,4 miliardy korun) odkázal fondu. Jména fyzických nebo právnických osob, které z něj budou moct čerpat majetek, ale nezveřejnil.

Kromě bývalého amerického prezidenta Billa Clintona nebo současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa se Epstein přátelil třeba i s britským princem Andrewem. Ten nyní čelí obviněním, že se s Epsteinem zapojil do sexuálního zneužívání mladistvých dívek. Jedna z obětí Virginia Giuffreová vypověděla, že byla nucena k sexu právě i s druhorozeným synem královny Alžběty II.

Andrew minulý týden poskytl rozhovor britské televizi BBC, ve kterém litoval, že se s podnikatelem stýkal. Kvůli svému vystoupení, které bylo označováno za "PR katastrofu", ale dál čelí kritice. Ve středu oznámil, že se na čas stáhne do ústraní.

Video: Zůstal jsem s ním, denně bych se za to fackoval, říká o vztahu s miliardářem Epsteinem princ Andrew

Princ Andrew o vztahu s miliardářem Epsteinem: Zůstal jsem s ním, denně bych se za to fackoval. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy