Nejdřív masáž, pak sex. Přibývá žen, které obviňují miliardáře Epsteina ze znásilnění

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
22. 11. 2019 16:05
Tehdy sedmnáctiletá Teala Daviesová měla štěstí v neštěstí, když onemocněla poruchou příjmu potravy. Díky tomu se o ni podle jejích slov přestal zajímat americký finančník Jeffrey Epstein. Zesnulý miliardář ji prý zneužíval dva roky. Tento týden se Daviesová zařadila po bok desítek žen, které měly podobnou zkušenost a registrovaného sexuálního delikventa obvinily ze zneužívání.
Miliardář Jeffrey Epstein
Miliardář Jeffrey Epstein | Foto: Reuters

Jeffrey Epstein byl známý newyorský byznysmen, který měl blízké vztahy s řadou politiků i dalších slavných lidí. Letos v srpnu se ve věku 66 let oběsil ve vazební věznici, kde čekal na soud. Čelil obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek, vše ale odmítal.

Po jeho smrti se ozvalo několik žen, které tvrdí, že je Epstein ještě jako nezletilé zneužíval. Nejméně dvanáct z nich na něj podalo podle serveru News.com.au žalobu.

Nejčerstvějším případem je dnes pětatřicetiletá Teala Daviesová, která amerického miliardáře zažalovala ve čtvrtek u federálního soudu na newyorském Manhattanu. "Stále se mi to vrací. Stále to bolí," nechala se slyšet na tiskové konferenci.

Daviesová zažívala zneužívání podle svých slov v New Yorku, Francii, na Amerických Panenských ostrovech i v amerických státech Florida a Nové Mexiko. Tady všude měl Epstein rezidence a dívku si do nich vodil.

"Vždy jednou za čas si odvedl Tealu do jedné ze svých nemovitostí, kde ji pravidelně sexuálně zneužíval," stojí v soudních dokumentech, které vycházejí z jejích výpovědí a jež citoval americký deník New York Post.

Od masáže nohou ke znásilňování

Epstein měl Daviesovou, kterou poprvé potkal jako sedmnáctiletou, zneužívat v letech 2002 a 2003. Už během jejich první schůzky v losangeleském hotelu po ní prý požadoval masáž nohou. Dvojici seznámila sestra Daviesové, kterou zámožný podnikatel údajně taktéž zneužíval.

Daviesová se tehdy živila jako kadeřnice v Los Angeles. O svém profesním životě ale měla jiné představy, chtěla se uplatnit jako překladatelka. Pomocnou ruku jí podal právě Epstein, když mladé dívce nabídl, že jí zaplatí studium ve Španělsku. Radil jí také, aby opustila byt v největším kalifornském městě a strávila s ním léto na ranči v Novém Mexiku. Daviesová tvrdí, že se k muži, který byl o více než třicet let starší než ona, upnula snadno, protože pocházela ze špatného rodinného zázemí.

Epstein dívku nejprve opravdu poslal na jeden semestr do Španělska. Žena ale popsala, jak ji už během léta v Novém Mexiku pozval do masérny, kde ji bez svolení hladil na intimních místech. Sexuální zneužívání se záhy přelilo i ve znásilňování. Poprvé měl teenagerku znásilnit ve spánku.

"Když se Teala vrátila z Madridu, neměla tu žádný domov ani práci," píše se v soudních dokumentech s tím, že podnikatel Daviesovou přinutil, aby s ním žila jeho "kočovný" život. V soukromém tryskáči létala s Epsteinem z jedné rezidence do druhé. Byznysmen jí prý také sehnal bydlení na Manhattanu, jen pár bloků od jedné ze svých nemovitostí. 

"Epstein se také pokusil seznámit Tealu se svými 'přáteli' a v podstatě jim ji nabídl jako sexuální objekt," uvádí soudní spis. Daviesová se měla například na poslední chvíli "vysmeknout" jednomu známému hollywoodskému producentovi.

Teala Davies
Teala Davies | Foto: Reuters

Nakonec se dívka dostala i z Epsteinovy přízně. Když začala trpět poruchou příjmu potravy, miliardář ji přestal finančně podporovat.

Lolita Express

Žaloba Daviesové přišla ve stejném týdnu, kdy na seznam údajných Epsteinových obětí přibylo několik dalších žen. Pod pseudonymem Jane Doe se ozvala například žena, kterou měl miliardář znásilnit jako patnáctiletou, taktéž na svém ranči v Novém Mexiku.

"Epstein mě připravil o moji sexuální nevinnost před zdmi pokrytými fotografiemi, na kterých si potřásal rukou a usmíval se s celebritami a politiky. Bylo mi patnáct let," cituje server KCBS-TV údajnou oběť, která se svým svědectvím čekala šestnáct let.

Podobně se tento týden anonymně ozvala také bývalá modelka, kterou měl Epstein znásilnit v šestnácti letech.

Ženy, které na Epsteina podaly žalobu a požadují odškodnění, to nebudou mít podle právníků jednoduché. Byznysmen jen dva dny před smrtí podepsal poslední vůli, ve které svůj majetek v hodnotě více než 577 milionů dolarů (13,4 miliardy korun) odkázal fondu. Jména fyzických nebo právnických osob, které z něj budou moct čerpat majetek, ale nezveřejnil.

Kromě bývalého amerického prezidenta Billa Clintona nebo současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa se Epstein přátelil třeba i s britským princem Andrewem. Ten nyní čelí obviněním, že se s Epsteinem zapojil do sexuálního zneužívání mladistvých dívek. Jedna z obětí Virginia Giuffreová vypověděla, že byla nucena k sexu právě i s druhorozeným synem královny Alžběty II.

Andrew minulý týden poskytl rozhovor britské televizi BBC, ve kterém litoval, že se s podnikatelem stýkal. Kvůli svému vystoupení, které bylo označováno za "PR katastrofu", ale dál čelí kritice. Ve středu oznámil, že se na čas stáhne do ústraní.

Video: Zůstal jsem s ním, denně bych se za to fackoval, říká o vztahu s miliardářem Epsteinem princ Andrew

Princ Andrew o vztahu s miliardářem Epsteinem: Zůstal jsem s ním, denně bych se za to fackoval. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy