Soud nařídil formálně odložit případ finančníka Epsteina, který spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2019 22:33
Americký federální soud ve čtvrtek nařídil odložit případ amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, který byl obviněn z několika případů sexuálního zneužívání a který počátkem srpna spáchal ve vazbě sebevraždu. Informovala o tom agentura AP. Prokuratura nicméně ujistila, že vyšetřování pozadí případu s cílem najít případné Espteinovy pomocníky pokračuje.
Miliardář Jeffrey Epstein
Miliardář Jeffrey Epstein | Foto: Reuters

O odložení kauzy před týdnem požádala prokuratura s tím, že vzhledem ke smrti obviněného je takový krok vyžadován. Soudce Richard Berman tak ve čtvrtek Epsteinovo stíhání formálně zastavil, ještě předtím ale v úterý uspořádal mimořádné slyšení, kde dal prostor finančníkovým obětem, aby o svých traumatech promluvily.

Finančník čelil obviněním z obchodu se sexem a ze zločinného spolčení. Podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Epstein veškerá obvinění odmítal.

Jen dva dny před smrtí podepsal Epstein poslední vůli, ve které svůj majetek v hodnotě více než 577 milionů dolarů (13,4 miliardy korun) odkázal trustu, jehož beneficienti nejsou známi. Podle právníků bude nyní pro ženy, které Epsteina obvinily ze znásilnění či sexuálního zneužití, velmi těžké získat z jeho majetku odškodnění. Právní bitvy by mohly trvat i několik let.

 

Právě se děje

Další zprávy