Šestice Čechů zabloudila v Karpatech, hledají je záchranáři

ČTK ČTK
3. 3. 2015 14:13
Jeden z nich se údajně propadl do rokliny, pět ostatních přečkalo noc ve stanu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

Kyjev - Šest českých turistů v pondělí večer ve špatném počasí ztratilo orientaci v horách ukrajinské Zakarpatské oblasti.

Oznámil to ukrajinský zpravodajský server 112 s odvoláním na informaci horské služby.

Podle úřadů jim vyrazily na pomoc týmy záchranářů, které jsou s českými turisty v telefonickém spojení. Nejméně tři turisté jsou už v bezpečí.

Túru neoznámili

Nepřízeň počasí šestici Čechů postihla u hory Drahobrat nedaleko města Rachiv poblíž ukrajinsko-rumunské hranice, uvedl ukrajinský server.

Turisté svou túru předem neoznámili horské službě a v horském terénu zabloudili. Jeden z nich se údajně propadl do rokliny, pět ostatních přečkalo noc ve stanu.

Pohybovali se mimo zónu k zimní turistice

Podle serveru Novyny Zakarpaťa záchranáři během dnešního dopoledne našli přinejmenším tři osoby, muže a dvě děti. Bez újmy na zdraví byli Češi dopraveni do bezpečí.

Turisté se údajně pohybovali mimo zónu vyhrazenou pro zimní turistiku, podle nepotvrzených informací se ocitli v lavinovém poli.

Záchranáři jsou podle horské služby s Čechy v trvalém telefonickém spojení. Na pomoc jim vyrazilo jednadvacet členů horské služby z města Rachiv a obcí Jasiňa a Lazeščyna.

V oblasti vane prudký vítr, je mlha a padá sníh, což záchranné práce komplikuje.

 

Právě se děje

Další zprávy