Rostislav Vondruška

Soud opět zrušil exministru Vondruškovi trest kvůli voucherům

Odvolací senát zrušil bývalému ministrovi pro místní rozvoj Rostislavu Vondruškovi stotisícový peněžitý trest, který mu v lednu uložil Obvodní soud pro Prahu 2 za rozdávání voucherů agentury CzechTourism. Případ vrátil k novému projednání, vyplynulo z informací na justičním webu.

Vondrušku spolu s někdejší ředitelkou příspěvkové organizace Andreou Gregorovou viní obžaloba ze zneužití dárkových poukazů v hodnotě několika set tisíc korun. Oba vinu odmítají, bývalý ministr stíhání označuje za politickou objednávku.

Pražský městský soud vrátil kauzu prvoinstančnímu soudci již podruhé, rozhodl o tom ve čtvrtek v neveřejném jednání. Poprvé zrušil verdikt z loňského února, na jehož základě dostala dvojice podmínky. Rozsudek podle odvolacího senátu obsahoval řadu chyb.

Zdroj: ČTK

Odvolací senát zrušil trest exministru Vondruškovi za zneužití dárkových poukazů, případ se vrátí k soudu

Obvodní soud pro Prahu 2 se bude muset znovu zabývat případem bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky a někdejší ředitelky odboru ekonomiky CzechTourismu Andrey Gregorové. Pražský městský soud zrušil prvoinstanční verdikt, který dvojici uložil podmíněné tresty vězení. Obžaloba Vondrušku a Gregorovou viní ze zneužití dárkových poukazů v hodnotě několika set tisíc korun. Vytýkaná pochybení se týkala veřejných zakázek a statisícových výdajů za wellness pobyty nebo rozlučku s generálním ředitelem.

Zdroj: ČTK
Pokračovat