Zlínští zastupitelé rozdělili první miliony z loterií

ČTK ČTK
6. 9. 2012 17:26
Celkem by podle odhadů mělo město letos získat kolem 40 milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Zlín - Zlínští zastupitelé ve čtvrtek schválili rozdělení prvních výnosů z loterií a jiných her.

Za první čtvrtletí získalo město 11 milionů korun. Celkem by podle odhadů mělo letos získat kolem 40 milionů, řekl primátorův náměstek Ondřej Běták (TOP 09/STAN).

Radnice již dříve odsouhlasila, že město si ponechá z loterií stejnou částku, jakou dostávalo i v minulosti, tedy od 15,5 do 20 milionů korun ročně. Letos to bude 16 milionů korun.

Ze zbylé částky půjde každé čtvrtletí 50 procent na sport, kultura a sociální oblast dostanou po pětadvaceti procentech. Různé organizace si mohou již v pátek podat žádosti.

Město dá nyní tři miliony korun na výkupy pozemků, milion korun na investice do sportovišť, stejná částka podpoří mládežnický hokej, 700.000 korun půjde na podporu sportovních a tělovýchovných organizací, 250.000 získali mladí fotbalisté a 50.000 korun Zlínské aplikované sporty, které se věnují zdravotně postiženým sportovcům.

V centru města automaty zakážou

Po změně daňového systému posílají peníze na magistrát finanční úřady.

Loterijní firmy musejí podle legislativních změn platných od letošního roku odvádět 20 procent z rozdílu mezi vsazenými částkami a vyplacenými výhrami a také poplatek 55 korun za každý výherní přístroj a den, který získávají obce.

Většina z odvodů jde do obecních pokladem, zbytek zůstává státu.

Zlínská radnice se také snaží dohodnout s podnikateli provozujícími loterie a jiné hry na území města. Připravila dohodu, která chce zejména omezit venkovní reklamy na tento druh podnikání. S podnikateli se zástupci města již setkali, definitivní podobu dohody jim chce město představit na schůzce 11. září.

Dohoda by měla také usnadnit přechod na nové podmínky, které začnou platit v první polovině roku 2015. Podle nové vyhlášky se zakáže provoz výherních automatů a dalších zařízení v centru města.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy