Zlínský kraj chce opravit 16 silnic za 450 milionů

ČTK ČTK
28. 8. 2013 9:04
Záměry schválila krajská rada, kraj na všechny opravy bude žádat evropské dotace.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Zlín - Zlínský kraj hodlá s pomocí evropských dotací opravit dalších 16 silnic druhé a třetí třídy.

Celkové náklady dosahují téměř 450 milionů korun. Záměry schválila krajská rada, kraj na všechny opravy bude žádat dotaci z Regionálního operačního programu Evropské unie. Řekl to hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

"Je tady šance tyto komunikace opravit. Spoluúčast kraje je kolem 25 procent, v některých případech může být i vyšší. I kdyby to bylo třeba padesát, pořád se to vyplatí. Je třeba vyčerpat každou možnou korunu, která je k dispozici," uvedl Mišák.

O silnice druhé a třetí třídy v kraji se stará příspěvková organizace hejtmanství Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého bude letošní rok vyhrazen vyřizování administrativy a v případě získání dotace i výběrovým řízením na zhotovitele staveb.

"Jejich realizace je plánována na příští rok, dokončeny by pak podle podmínek dotace musely být do 30. června 2015," řekl Malý. Stavby podle něj většinou navazují na už dříve hotové úseky.

Letos 18 dopravních staveb

V plánu je tak například další oprava silnice z Velkých Karlovicích na Vsetínsku, tentokráte až na hranice se Slovenskem za asi 90 milionů korun, oprava vozovky mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou za zhruba 60 milionů a mezi Rokytnicí a Jestřabím na Zlínsku za asi 50 milionů korun.

Opravena by měla být třeba i silnice mezi Halenkovem a Novým Hrozenkovem na Vsetínsku, mezi Březnicí a Bohuslavicemi a průjezd Fryštákem na Zlínsku i úseky Bystřice pod Hostýnem - Loukov, Kroměříž - Kotojedy a Koryčany - Jestřabice na Kroměřížsku.

Letos má ŘSZK v plánu 18 dopravních staveb. Celkové náklady na jejich realizaci přesahují 600 milionů korun, některé z akcí však budou dokončeny až v příštím roce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy