reklama
 
 

Žena z Luhačovic přes pět let pobírala dávky na mrtvou matku. Škoda je 55 tisíc

13. 4. 2018 15:23
Žena se ke svému jednání přiznala. Zároveň slíbila, že dlužnou částku úřadu práce řádně splatí.

Zlín - Déle než pět let neoprávněně pobírala žena z Luhačovic na Zlínsku dávky na ošetřování své matky, která zemřela. Policie ji nyní podezřívá z podvodu. V případě uznání viny hrozí šestapadesátileté ženě až pět let vězení. Způsobená škoda přesáhla 55 tisíc korun.

Žena se podle ní o svou nemocnou matku starala od roku 2009. "Tehdy pobírala měsíčně příspěvek ve výši 2000 korun. Následující rok jí příspěvek snížili na 800 korun. Její matka zemřela v prosinci roku 2011 a povinností dcery jako pečovatelky bylo tuto změnu do osmi dní nahlásit příslušnému úřadu. To však žena kvůli své špatné finanční situaci neučinila a příspěvek pobírala dál," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková..

V roce 2016 Úřad práce ČR ženě dokonce navýšil příspěvek na péči na 880 korun, což jí úředníci písemně sdělili. "Ani tehdy se v ženě nehnulo svědomí a nenahlásila neoprávněnost pobírání příspěvku. Až šetření příslušného úřadu v srpnu roku 2017 ukázalo, že seniorka před několika lety zemřela, a na její dceru podali trestní oznámení," sdělila Kozumplíková.

Podle ředitelky krajského úřadu práce Miriam Majdyšové jde o zcela mimořádnou situaci. "Pečující osoba má povinnost nahlásit nám případné úmrtí osoby, o kterou se stará, což se v tomto případě nestalo," řekla Majdyšová.

Žena se ke svému jednání přiznala. Zároveň podle Kozumplíkové slíbila, že dlužnou částku úřadu práce řádně splatí.

autor: ČTK | 13. 4. 2018 15:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama