Matka osmerčat tajila příjmy z porna, hrozí jí vězení

Petr Jemelka Petr Jemelka
14. 1. 2014 19:45
Sulemanová vstoupila do veřejného povědomí v roce 2009, když porodila osm dětí
Nadya Sulemanová.
Nadya Sulemanová. | Foto: Reuters

Los Angeles - Příběh osmatřicetileté Američanky Nadyi Sulemanové, která se stala celosvětově známou poté, co před lety po umělém oplodnění porodila osmerčata, spěje ke smutnému konci.

Svobodná matka celkem 14 dětí totiž podle kalifornské prokuratury pobírala přídavky na děti a sociální dávky, aniž by přiznala téměř 30 000 dolarů, na které si přišla účinkováním ve filmech pro dospělé.

Tím se měla dopustit trestného činu nezákonného obohacování a v případě prokázání viny jí hrozí až pět let a osm měsíců vězení. To by znamenalo, že potomci, jejichž otec není znám, by skončili v péči úřadů.

Sulemanová je prozatím vyšetřována na svobodě, ale losangeleská žalobkyně Jackie Laceyová už se podle serveru CNN nechala slyšet, že během pátečního předběžného slyšení u soudu bude požadovat kauci 25 000 dolarů.

Tak vypadla osmerčata dva týdny po narození:

Podle informací deníku USA Today Sulemanová požádala o pomoc v nouzi v lednu roku 2013, ovšem příjmy z porno průmyslu ve formuláři zatajila.

Osmerčata se narodila v roce 2009, zbylým šesti dětem je od 7 do 12 let.

Právník čtrnáctinásobné matky Steve Mindel v rozhovoru pro agenturu AP vyjádřil naději, že dokud jeho klientka nebude odsouzena k dlouhému odnětí svobody, úřady jí děti odebírat nebudou.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy