Matka osmerčat tajila příjmy z porna, hrozí jí vězení

Petr Jemelka Petr Jemelka
14. 1. 2014 19:45
Sulemanová vstoupila do veřejného povědomí v roce 2009, když porodila osm dětí
Nadya Sulemanová.
Nadya Sulemanová. | Foto: Reuters

Los Angeles - Příběh osmatřicetileté Američanky Nadyi Sulemanové, která se stala celosvětově známou poté, co před lety po umělém oplodnění porodila osmerčata, spěje ke smutnému konci.

Svobodná matka celkem 14 dětí totiž podle kalifornské prokuratury pobírala přídavky na děti a sociální dávky, aniž by přiznala téměř 30 000 dolarů, na které si přišla účinkováním ve filmech pro dospělé.

Tím se měla dopustit trestného činu nezákonného obohacování a v případě prokázání viny jí hrozí až pět let a osm měsíců vězení. To by znamenalo, že potomci, jejichž otec není znám, by skončili v péči úřadů.

Sulemanová je prozatím vyšetřována na svobodě, ale losangeleská žalobkyně Jackie Laceyová už se podle serveru CNN nechala slyšet, že během pátečního předběžného slyšení u soudu bude požadovat kauci 25 000 dolarů.

Tak vypadla osmerčata dva týdny po narození:

Podle informací deníku USA Today Sulemanová požádala o pomoc v nouzi v lednu roku 2013, ovšem příjmy z porno průmyslu ve formuláři zatajila.

Osmerčata se narodila v roce 2009, zbylým šesti dětem je od 7 do 12 let.

Právník čtrnáctinásobné matky Steve Mindel v rozhovoru pro agenturu AP vyjádřil naději, že dokud jeho klientka nebude odsouzena k dlouhému odnětí svobody, úřady jí děti odebírat nebudou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy