Policie po pěti letech dopadla lupiče z benzinky

Michal Kalina
12. 1. 2011 10:33
Pachatel se přiznal při vyšetřování jiného trestného činu
Z pumpy v Hluku si lupič odnesl 20 tisíc.
Z pumpy v Hluku si lupič odnesl 20 tisíc. | Foto: Reuters

Hluk/Dubňany - Po dlouhých pěti letech dopadli kriminalisté lupiče, který přepadl benzínovou pumpu v Hluku na Uherskohradišťsku.

Vyšetřování bylo po několika měsících pozastaveno. Až nyní policisty přivedlo na stopu pětatřicetiletého muže vyšetřování jiného případu.

"Při výslechu se k loupeži přiznal," řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Maskovaný muž přepadl pumpu se zbraní v ruce. Na hlavě měl kšiltovku a sluneční brýle. Ženě za pokladnou vyhrožoval zbraní a chtěl po ní peníze. Odnesl si tehdy 20 tisíc korun a z místa ujel bílým osobním autem.

"Podezřelého muže vyslechli hradišťští kriminalisté, kteří jej v pondělí 10. ledna následně obvinili ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu ze zákona hrozí až deset let vězení," doplnil policejní mluvčí Aleš Mergental.

 

 

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy