Vysočinu trápí bouřky a kroupy. Hrozí rozvodnění toků

ČTK ČTK
6. 5. 2012 22:12
Nárazový vítr v některých oblastech dosahuje síly až 20 metrů za vteřinu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Martin Holcman

Velké Meziříčí (Žďársko) - Vysočinu odpoledne zasáhly silné bouřky s krupobitím. Práci měli i hasiči, kteří vyjížděli k dvaceti případům.

Ve většině případů museli na Havlíčkobrodsku čerpat vodu ze sklepů. V Chotěboři zastavila voda provoz v Riegerově ulici, řekla mluvčí hasičů z Vysočiny Petra Musilová.

"Momentálně už by ale ulice měla být opět v provozu. Nahromaděnou vodu se nám podařilo odstranit," uvedla kolem 21:30. Hasiči zasahovali na Havlíčkobrodsku kvůli průtrži mračen od 19:45. Podle Musilové se však situace už uklidňuje.

"Nikoho jsme nemuseli evakuovat a nikdo nebyl zraněn," řekla mluvčí. V některých sklepích však stálo po silném dešti až metr vody, dodala Musilová.

Silné bouřky trápily i oblasti Velkého Meziříčí na Žďársku. V nejbližší době mohou postupovat dále do Pardubického a Jihomoravského kraje, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Podle něj se tak v postižených lokalitách nedá vyloučit ani rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst. Bouřky a krupobití u Velkého Meziříčí prý doprovází také nárazový vítr.

Ten v některých místech dosahuje síly až 20 metrů za vteřinu. Lidé by podle meteorologů za takového počasí měli zajistit zavření oken i dveří a upevnění volných předmětů.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Předpověď počasí na další dny.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy