reklama
 
 

Sjezd z D1 u Jihlavy je uzavřen, dopravu zatím nekomplikuje

Aktualizováno 3. 6. 2014 16:46
Auta od Prahy se do 25. července nedostanou z D1 na obchvat Jihlavy a pak dál na Pelhřimov a Znojmo ani na Havlíčkův Brod.

Jihlava - Uzavření sjezdu na 112. kilometru dálnice D1 u Jihlavy ve směru na Brno zatím větší problémy v dopravě nezpůsobilo, řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Sjezd byl po 10:30 uzavřen kvůli výměně povrchu silnice. Auta od Prahy se tak do 25. července nedostanou z D1 na obchvat Jihlavy a pak dál na Pelhřimov a Znojmo ani na Havlíčkův Brod. Z dálnice se dá sjet na 104. kilometru u Větrného Jeníkova nebo na exitu 119 Velký Beranov.

Kvůli uzavření sjezdu panovaly obavy, že auta objíždějící uzavírku začnou v Jihlavě ucpávat hlavní tahy. "Dopadlo to nečekaně klidně," uvedla mluvčí policie. Městem v úterý sice projíždělo více vozů a na příjezdu od Beranova se na křižovatkách místy tvořily kolony, ale nestala se žádná nehoda.

Se zvýšeným dohledem na silnicích policie počítá i v dalších dnech. "Hlavní pozornost budeme zaměřovat na silnice nižších tříd a na trasu Velký Beranov - Jihlava, to zůstává celý týden prioritou," řekla Čírtková.

Beranov na nápor řidičů teprve čeká

Ve Velkém Beranově zatím doprava moc nezhoustla. Policisté tam i tak několik hodin dohlíželi na přechod pro chodce, po kterém chodí přes hlavní tah děti do základní školy. "Prozatím je to docela dobré. Ale předpokládám, že během jednoho týdne toho sjezdu u nás začnou využívat další a další (řidiči)," uvedl starosta Bohumil Kříž.

Auta sjíždějící z D1 u Větrného Jeníkova si zkracují cestu k Jihlavě přes Smrčnou. "Větší provoz tady je, asi o deset až dvacet procent. Není to takové, že by to bylo úplně kritické," zhodnotil starosta obce Josef Nechvátal.

Dálniční sjezd měl být podle původních informací uzavřen kolem 09:00, ale delší dobu trvalo rozmísťování dopravního značení.

Dopravu v Jihlavě komplikuje hlavně uzavírka mostu v Pražské ulici. Kvůli uzavření sjezdu panují obavy, že auta objíždějící uzavírku začnou ve městě ucpávat hlavní tahy.

Kraj žádá o zkrácení doby uzavírky

Značená objízdná trasa vede po dálnici D1 k exitu na 119. kilometru ve Velkém Beranově. Tam by měli motoristé sjet a vrátit se opačným směrem dálnice ke druhému sjezdu na 112. kilometru u Jihlavy.

Kraj požádal Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o zkrácení doby uzavírky. Podle ministerstva dopravynelze práce ukončit dříve než za 52 dnů kvůli zrání betonu, protože silnice má dostat cementobetonový povrch.

Sjezd by mohl být otevřen dříve, jen pokud by se technologie opravy změnila na asfaltovou směs. Takovou variantu ŘSD ještě prověří, uvedl v pondělí mluvčí ministerstva.

Už od konce března je kvůli výměně povrchu vozovky svedena doprava na D1 do jednoho pásu mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem (kilometr 112 až 104). Vozy jezdí ve dvou zúžených pruzích v obou směrech. Na 112. kilometru je od té doby uzavřen nájezd na Brno.

Stavbaři teď v tomto osmikilometrovém úseku dálnice dokončují přípravy na pokládání nového 27 centimetrů silného cementobetonového krytu. Zatím ho zkušebně udělali asi na 200 metrech vozovky a nyní se testuje.

autor: ČTK | 3. 6. 2014 13:01

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama