Na Žďársku shořel na poli kombajn, škoda za 950 tisíc

ČTK ČTK
14. 8. 2012 12:08
Požár způsobila technická závada na kombajnu, likvidovaly ho čtyři jednotky hasičů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Horní Radslavice - Na poli u Horních Radslavic na Žďársku shořel v pondělí večer kombajn.

Majiteli vznikla škoda za 950.000 korun, ale nikdo nebyl zraněn.

Požár způsobila technická závada na kombajnu, likvidovaly ho čtyři jednotky hasičů, sdělila tisková mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Hlášení o nehodě dostali hasiči kolem 21:30, požár byl zlikvidován do 23:00. Na Vysočině už hasiči kvůli žním zasahovali na více místech.

V pondělí hasili také balík slámy u Bobrové na Žďársku. Požár způsobila technická závada na lisu.

Na Třebíčsku v tomto měsíci hořelo pole s obilím u obce Mastník, zemědělcům vznikla škoda za 100.000 Kč. Na poli u obce Suchá na Havlíčkobrodsku hořely balíky slámy.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy