Na Bruntálsku shořelo pole a kombajn za 3 miliony

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 8. 2012 10:24
Požár vzniknul na stroji za jízdy, shořelo asi 6 hektarů pole
Požár způsobil na kombajnu škodu 3 milionů korun, na poli 1 milion.
Požár způsobil na kombajnu škodu 3 milionů korun, na poli 1 milion. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Osoblaha (Bruntálsko) - Škodu za čtyři miliony korun způsobil ve středu požár pole u Osoblahy na Bruntálsku.

Kromě obilí oheň zničil i kombajn za tři miliony korun.

Oheň se rozšířil na plochu asi šest hektarů, hasiči k němu vyjeli po 16. hodině.

"Hasiči zahájili hašení porostu pomocí skrápěcích lišt, na pomoc vyjel také traktor s podmítačem. Protože na místě nebyl k dispozici vodní zdroj, zabezpečili hasiči dodávku vody kyvadlově cisternami," popsal zásah mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Faster.

Během hodiny hasiči požár lokalizovali a za další hodinu uhasili.

Na místě zasahovala jednotka moravskoslezského hasičského sboru z Krnova a sedm jednotek dobrovolných hasičů z Bruntálska a Jesenicka.

Požár vzniknul na kombajnu za jízdy a přenesl se na pole. V tu chvíli ho zpozoroval řidič druhého kombajnu, který jel za hořícím strojem.

"Hasicím přístrojem se požár uhasit nepodařilo, proto oba řidiči z místa utekli do bezpečné vzdálenosti, zavolali hasiče a do bezpečí odvezli také druhý kombajn," dodal mluvčí.

Při požáru nikdo nebyl zraněn, jeho příčinu zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie. Podle hasičů vš pravděpodobně zůsobila technická závada, nebyla ale blíže specifikována. Úmyslné zapálení vyšetřovatelé vyloučili.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy