Vlak u Přerova srazil člověka, provoz na hlavním železničním koridoru je již obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 8. 2019 10:40
Na hlavním železničním koridoru u Brodku u Přerova srazil v sobotu ráno vlak člověka, ten na místě zemřel. Nehoda se stala v místě pro veřejnost nepřístupném, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Doprava byla v místě nehody na necelé tři hodiny omezená. Provoz je již podle webu Českých drah obnoven.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Nehoda se stala před osmou ráno. "Došlo tam ke střetu soupravy bez cestujících s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném, která byla na místě usmrcena. Doprava by měla být omezena zhruba na tři hodiny," uvedl Drápal.

Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava v úseku mezi Grygovem a Přerovem. Provoz byl v místě nehody omezen, vlaky tam jezdily po jedné ze dvou traťových kolejí. 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy