Vlak u Přerova srazil člověka, provoz na hlavním železničním koridoru je již obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 8. 2019 10:40
Na hlavním železničním koridoru u Brodku u Přerova srazil v sobotu ráno vlak člověka, ten na místě zemřel. Nehoda se stala v místě pro veřejnost nepřístupném, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Doprava byla v místě nehody na necelé tři hodiny omezená. Provoz je již podle webu Českých drah obnoven.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Nehoda se stala před osmou ráno. "Došlo tam ke střetu soupravy bez cestujících s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném, která byla na místě usmrcena. Doprava by měla být omezena zhruba na tři hodiny," uvedl Drápal.

Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava v úseku mezi Grygovem a Přerovem. Provoz byl v místě nehody omezen, vlaky tam jezdily po jedné ze dvou traťových kolejí. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy