V Ratajích vznikl požár při výrobě výbušnin, jeden zraněný

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2015 21:07
Požár podle hasičů zasáhl jen část skladu, po 19:00 již byl lokalizován. Příčinu požáru ani rozsah škod hasiči zatím neznají.
Sklad v muničním areálu v Ratajích na Kroměřížsku, zasažený požárem.
Sklad v muničním areálu v Ratajích na Kroměřížsku, zasažený požárem. | Foto: Krajské ředitelství policie Zlínského Kraje

Rataje (Kroměřížsko) - V bývalém muničním areálu v Ratajích na Kroměřížsku v pondělí odpoledne hořelo. Požár vznikl při výrobě výbušnin, jeden zaměstnanec byl zraněn, řekla ČTK kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

"V rámci technologického procesu při výrobě výbušnin zahořely látky a začala hořet část budovy. Zraněn byl padesátiletý muž," uvedla Kyšnerová.

Požár podle hasičů zasáhl jen část skladu, po 19:00 již byl lokalizován. Příčinu požáru ani rozsah škod hasiči zatím neznají. "Nyní místo kontrolujeme termokamerou," uvedl Řezníček. Řekl, že nebyly hlášeny žádné výbuchy, které provázely loňské požáry v muničních skladech na Zlínsku. Tuto informaci potvrdil ČTK také starosta obce Antonín Říkovský. "Nic nebylo slyšet, jen byl vidět z lesa kouř," uvedl starosta.

Sklad podle něj patří pražské společnosti STV Group, která obchoduje s vojenským materiálem a v Ratajích vyrábí trhaviny pro civilní použití.

Areál se nachází v lesích asi dva kilometry vzdušnou čarou od zástavby a tvoří jej desítka objektů. Armáda ho využívala od poloviny 20. století, privatizován byl v 90. letech. Podle Říkovského s muničními sklady nikdy problém nebyl.

STV Group využívala také sklady ve Vrběticích na Zlínsku. Loni tam vybuchly dva sklady, které si pronajímala společnost Imex Group.

 

Právě se děje

Další zprávy