reklama
 
 

V Lysé nad Labem hoří výrobní hala, propadají se stropy. Platí třetí stupeň poplachu

Aktualizováno 15. 10. 2018 21:58
Nikdo nebyl zraněn, hasiči budou s plameny bojovat nejspíš do rána.

Lysá nad Labem (Nymbursko) - V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek. Podle odhadů majitele, který byl na místě, způsobil požár škodu více než 100 milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojuje asi stovka hasičů z 21 jednotek, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, hasiči budou plameny likvidovat až do rána.

Zatím není jasné, jak oheň vznikl. V hale se propadávají stropy, nikdo by v ní podle Kerekové neměl být. "Hasiči se snaží uchránit sousední lakovnu, kterou oheň nezasáhl," řekla Kereková. Plameny tak zničily pouze výrobní halu.

Policejní mluvčí Michaela Richterová ČTK řekla, že hoří hala o rozměrech asi 20krát 40 metrů. Dopravu požár nekomplikuje, dodala. Žádné problémy nehlásí ani České dráhy.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandidávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

autor: ČTK | 15. 10. 2018 20:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama