reklama
 
 

U Raspenavy na Liberecku hoří les, s hašením pomáhá i vrtulník s bambi vakem

Aktualizováno 15. 10. 2018 12:44
Požár, který se nachází zhruba kilometr od restaurace Koza, byl hasičům nahlášen krátce po 7:00.

Raspenava (Liberecko) - U Raspenavy na Liberecku hoří les v obtížně přístupném terénu. Zasaženo je území několika hektarů, je ale menší než prvotní odhad deseti hektarů.

"Na pomoc byl povolán i vrtulník," řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Pro Frýdlantský výběžek, kde leží Raspenava, platí výstraha meteorologů před silným větrem.

"Požár není stále lokalizován, ani ohraničen. Je to velmi nepřístupný terén," uvedla ve 12:00 Bílková. Podle aktuálního odhadu hoří asi na pěti až šesti hektarech.

Požár, který se nachází zhruba kilometr od restaurace Koza, byl hasičům nahlášen krátce po 7:00. Hoří v členitém terénu na hřebeni skalnatého kopce. Hasiči tam mají nataženo přes 600 metrů hadic a z České Lípy si nechali dopravit velkokapacitní čerpadlo. "Je to kvůli tomu, že pod kopec, kde hoří, vede úzká cesta, kde se dvě cisterny nevejdou," uvedla mluvčí hasičů.

Úzká cesta je dlouhá asi čtyři kilometry. "Kyvadlová doprava cisternami je zdlouhavá, proto tam máme čerpadlo a napojili jsme na něj velké hadice. Přes ně vedeme vodu pod kopec i tímto způsobem," dodala.

Hasiči mají na místě požáru 16 jednotek a s hašením jim pomáhá i vrtulník policie. Za dopoledne provedl přes 30 shozů. Bílková předpokládá, že hašení s ohledem na terén a rozsah požáru potrvá nejméně do úterka. Hasiči si zřídili na nedalekém Šolcově rybníku čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody cisternami a plní tam i bambi vak vrtulníku.

autor: ČTK | 15. 10. 2018 10:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama