Žena se v Krušných horách vážně zranila při snowtubingu, dítě stačila zachránit

ČTK ČTK
16. 2. 2019 19:45
V krušnohorské Dolní Moldavě na Teplicku se dnes na atrakci zvané snowtubing těžce zranila sedmatřicetiletá žena, lehké zranění utrpěla její čtyřletá příbuzná. Na gumovém nafouknutém kruhu vyletěly z dráhy a narazily do stromu. Informoval o tom mluvčí horské služby Radek Zeman.
Snowtubing, ilustrační foto.
Snowtubing, ilustrační foto. | Foto: ČTK

Nehoda se stala kolem čtvrté hodiny odpoledne. "Byli jsme na místě během několika málo minut a zjistili, že dítě už odvezli do horské chaty. Po následném vyšetření se ukázalo, že holčička naštěstí vyvázla jen s několika drobnými odřeninami, přesto jsme ale doporučili návštěvu lékaře," uvedl Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory. Žena podle něj duchapřítomně dítě před nárazem vystrčila na sníh.

Na rozdíl od něj měla za sebou krátké bezvědomí a stěžovala si na silnou bolest v hrudníku i hlavy. "Podstatné ale bylo, že zároveň krvácela z uší a nosu. To nasvědčovalo vážnému poranění hlavy a zřejmě i nějakému vnitřnímu zranění. Proto jsme si ihned vyžádali pomoc vrtulníku Letecké záchranné služby z Ústí na Labem," popsal situaci zraněné Mach. Vrtulník ji přepravil do nemocnice.

Snowtubing je sjezd na nafukovacím kruhu se sedátkem uprostřed. "Faktem je, že taková věc je naprosto neuříditelná a když jezdec nemá bezpečnostní přilbu, právě jako ji neměla ona žena, velice riskuje," komentoval nehodu náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. Naprostý nerozum je podle něj brát na snowtubing malé dítě.

 

Právě se děje

Další zprávy