Policie prošetřuje smrt dvou lidí, žena byla zavražděna

ČTK ČTK
30. 5. 2015 10:59
Dvě mrtvá těla byla nalezena v domě v Kadani, padesátiletá žena zemřela násilnou smrtí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Kadaň (Chomutovsko) - Policie od pátečního večera prošetřuje smrt dvou lidí, jejich těla byla nalezena v domě v Kadani. U šedesátiletého muže neshledal lékař cizí zavinění, padesátiletá žena zemřela násilnou smrtí.

"Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Případ kriminalisté vyšetřují jako sebevraždu a současně zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy," uvedla mluvčí policie Šárka Poláčková.

"Další informace není možné vzhledem k počáteční fázi vyšetřování poskytnout," dodala.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy