Pátrání po unesené holčičce pokračuje. Zatím neúspěšně

ČTK ČTK
9. 7. 2012 14:06
Do pátrání se zapojilo již i Polsko a Německo
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martin Žucha

Ústí nad Labem - Pátrání po zmizelém kojenci z Trmic na Ústecku už trvá pátý den, ale zatím nepřineslo žádný hmatatelný výsledek.

"Nic nového v případu zatím není," řekl v pondělí ústecký policejní ředitel Vladimír Danyluk.

O prodlouženém víkendu přišlo hned několik impulsů ze zahraničí. Z Polska přišly zprávy, že auto únosců bylo spatřeno na cestě k běloruským hranicím. Zároveň se objevily další záznamy z německého kamerového systému.

"Zatím nic nového není. Prověřujeme informace, které zveřejnili Poláci," uvedl Danyluk.

Policisté už před víkendem začali vyslýchat příbuzné, svědky i další osoby, které by mohly pomoci k vyřešení případu.

Případ mezitím vzbudil značný zájem i v německých médiích. O únosu referovala většina německých deníků nebo jejich webů, deník Bild situaci sleduje každý den a sháněl od českých novinářů i kontakty na rodinu.

"Naši lidé mají oči pořád otevřené," citovala DPA mluvčího saské kriminálky.

Pachatel se na únos pečlivě připravoval

Sotva třítýdenní Michalu Janovou ve středu unesl neznámý muž z kočárku přímo na ulici v ústecké čtvrti Trmice.

Podle svědků byl únoscem zhruba 180 až 190 centimetrů vysoký muž bílé pleti a tmavých vlasů, který ho zvedl z kočárku a autem s kradenými českými značkami ujel. Podle policie se muž na akci zřejmě připravoval, měnil i oblečení zřejmě i poznávací značky.

Dítě mělo v době únosu na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením mělo bílé body s obrázkem krokodýla na hrudi.

Holčička má na levé straně krku nad ramenem půlcentimetrovou tmavou skvrnu. Podle serveru iDnes.cz nabízí rodina únosci za vrácení děvčátka výkupné.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy