Na Teplicku vykolejil "dráteník". Dvě tratě stály

ČTK ČTK
11. 11. 2012 18:35
Podle webu Českých drah se odklízení a opravy protáhnou do odpoledne
Zatímco motorový vůz ještě prasklou výhybku projel relativně bez poškození, vagon už se v přímém směru neudržel a jeho zadní polovina odjela na druhou kolej.
Zatímco motorový vůz ještě prasklou výhybku projel relativně bez poškození, vagon už se v přímém směru neudržel a jeho zadní polovina odjela na druhou kolej. | Foto: Drážní inspekce

Úpořiny (Teplicko) - Vykolejený servisní vagon v neděli zastavil provoz na dvou železničních tratích na severozápadě Čech.

Motorový vůz traťové správy s připojeným vozem vykolejil na prasklé výhybce ve stanici Úpořiny a zablokoval jak trať z Teplic do Lovosic, tak i jednu ze dvou kolejí tratě z Ústí nad Labem do Bíliny. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala v 09:05 Odstraňování následků se protáhlo až do pozdního odpoledne.

Vykolejila souprava patřící Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), sestavená z upraveného motorového vozu a vagonu s jeřábem. Mezi železničáři se takovému vlaku zpravidla přezdívá "dráteníci", protože se používá hlavně k opravám trolejí.

Zatímco motorový vůz ještě prasklou výhybku projel bez poškození, vagon už se v přímém směru neudržel a jeho zadní polovina odjela na druhou kolej. Hasiči ho pomocí hydraulického zvedáku vraceli na koleje dlouhé hodiny.

"Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Pravděpodobnou příčinou je závada na výhybce," uvedl Drápal a škodu odhadl asi na 70.000 korun.

Podle fotografií z místa zřejmě praskla pohyblivá část výhybky, takzvaný jazyk. Celá souprava SŽDC patří spíš k lehčím železničním vozidlům, přitom po trati z Ústí do Bíliny jezdí denně desítky těžkých nákladních vlaků.

Nehoda se stala v místě, kde se kříží dvě tratě. Zatímco z Ústí do Bíliny už osobní vlaky jezdí alespoň po jedné koleji a část nákladních může jezdit odklonem přes Teplice, celkem čtyři vlaky mezi Teplicemi a Lovosicemi musely nahradit autobusy.

 

Právě se děje

Další zprávy