Za tragickou nehodu může 20letý řidič a vysoká rychlost

ČTK ČTK
9. 11. 2012 14:33
Při nehodě v Hoře svatého Šebestiána na Chomutovsku zemřeli dva lidé
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Hora sv. Šebestiána - Smrtelnou nehodu v Hoře svatého Šebestiána na Chomutovsku, kvůli které byl ve čtvrtek večer několik hodin uzavřený hlavní tah do Německa, způsobil podle policie dvacetiletý řidič osobního auta.

Ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se srazil s nákladním autem. Řidič i jeho spolujezdkyně srážku nepřežili, devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta podle chomutovské policejní mluvčí Marie Pivkové utrpěl lehké zranění.

"Nákladní vozidlo Mercedes Benz s návěsem jedoucí z Chomutova směrem do Německa se zde střetlo s vozidlem Audi A6. Dvacetiletý řidič cizinec jel se svým vozidlem směrem od státních hranic," popsala mluvčí s tím, že totožnost spolujezdkyně policie zatím nezjistila.

Podle čtvrtečních informací policie mělo osobní auto ukrajinskou poznávací značku.

Auta se srazila jen asi 400 metrů před hranicemi, vznikla škoda 2,3 milionu korun. Alkohol byl u řidiče kamionu vyloučen dechovou zkouškou.

Za čtvrtek zemřeli na silnicích Ústeckého kraje tři lidé, kromě dvojice na Chomutovsku také řidič osobního auta na průtahu Ústím nad Labem. Celkem policisté prošetřovali 23 nehod, jeden člověk se při nich zranil těžce, dva lehce.

Nejvíce nehod se stalo na Chomutovsku, Litoměřicku, Lounsku, Ústecku a Teplicku.

"Nejčastější příčinou dopravních nehod bylo nedání přednosti v jízdě, a to v šesti případech. Ve třech případech byl příčinou nesprávný způsob jízdy, ve dvou případech nepřiměřená rychlost a v jednom případě nesprávné předjíždění. Pod vlivem alkoholu byli dva účastníci dopravních nehod," popsala krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy