Hygienik zavřel jezdecký tábor na Litoměřicku. Naše děti tam mají hlad, stěžovali si rodiče

ČTK ČTK
29. 7. 2016 15:49
Krajská hygienická stanice do odvolání zakázala pořádání dalších jezdeckých táborů na ranči v Třebušíně na Litoměřicku. Děti si podle serveru iDnes stěžovaly, že spí ve špatných podmínkách a že mají hlad. "Na linku 158 nám volal jeden z rodičů, ať podmínky na táboře prověříme," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Děti podle zdrojů na sociálních sítích uváděly, že hlad zaháněly sušenkami a na záchod chodily za chatky. Vedoucí tábora údajně tvrdil, že o podmínkách informoval majitele, který mu prý řekl, že koňáci jsou na to zvyklí. "Takové zdůvodnění v žádném případě nestačí. V pondělí budeme jednat o formě a výši sankce pro provozovatele," uvedl hygienik Josef Trmal, který tábor zrušil.
Tábor, ilustrační foto.
Tábor, ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy