Hygienik zavřel jezdecký tábor na Litoměřicku. Naše děti tam mají hlad, stěžovali si rodiče

ČTK ČTK
29. 7. 2016 15:49
Krajská hygienická stanice do odvolání zakázala pořádání dalších jezdeckých táborů na ranči v Třebušíně na Litoměřicku. Děti si podle serveru iDnes stěžovaly, že spí ve špatných podmínkách a že mají hlad. "Na linku 158 nám volal jeden z rodičů, ať podmínky na táboře prověříme," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Děti podle zdrojů na sociálních sítích uváděly, že hlad zaháněly sušenkami a na záchod chodily za chatky. Vedoucí tábora údajně tvrdil, že o podmínkách informoval majitele, který mu prý řekl, že koňáci jsou na to zvyklí. "Takové zdůvodnění v žádném případě nestačí. V pondělí budeme jednat o formě a výši sankce pro provozovatele," uvedl hygienik Josef Trmal, který tábor zrušil.
Tábor, ilustrační foto.
Tábor, ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy