Desítky dětí z tábora na Jihlavsku skončily v nemocnici s průjmy, některým hrozila dehydratace

ČTK ČTK
18. 7. 2016 17:04
Osmadvacet dětí z letního tábora Kratizna v Hodicích na Jihlavsku skončilo v nemocnicích se zažívacími potížemi, průjmy a vysokými teplotami. Tábor byl zrušen. Hygienici odebrali na místě vzorky vody a stravy a vyšetřují možný zdroj nákazy. Podle ředitele sekce ochrany veřejného zdraví Krajské hygienické stanice v Jihlavě byl vyloučen virový původ nákazy. "Zřejmě se bude jednat o bakteriální původ," řekl ředitel Jiří Kos. V jihlavské nemocnici museli kvůli množství případů posílit personál. Podle Kosa není onemocnění vážné. Některé z dětí jsou ale na jednotce intenzivní péče kvůli dehydrataci. Několik dětí už bylo během dneška propuštěno do domácího ošetřování.
Záchranka, ilustrační foto
Záchranka, ilustrační foto | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy