Desítky dětí z tábora na Jihlavsku skončily v nemocnici s průjmy, některým hrozila dehydratace

ČTK ČTK
18. 7. 2016 17:04
Osmadvacet dětí z letního tábora Kratizna v Hodicích na Jihlavsku skončilo v nemocnicích se zažívacími potížemi, průjmy a vysokými teplotami. Tábor byl zrušen. Hygienici odebrali na místě vzorky vody a stravy a vyšetřují možný zdroj nákazy. Podle ředitele sekce ochrany veřejného zdraví Krajské hygienické stanice v Jihlavě byl vyloučen virový původ nákazy. "Zřejmě se bude jednat o bakteriální původ," řekl ředitel Jiří Kos. V jihlavské nemocnici museli kvůli množství případů posílit personál. Podle Kosa není onemocnění vážné. Některé z dětí jsou ale na jednotce intenzivní péče kvůli dehydrataci. Několik dětí už bylo během dneška propuštěno do domácího ošetřování.
Záchranka, ilustrační foto
Záchranka, ilustrační foto | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy