Dětské tábory v číslech: Zájem je o tábory s historickými hrami, ale i kempy youtuberů

Markéta Hronová Tomáš Kunc Markéta Hronová, Tomáš Kunc
2. 7. 2016 16:28
Čtvrt milionu dětí stráví část letních prázdnin na táboře. Jen na skautských táborech to má být třicet tisíc dětí. Skaut-Junák tak zůstává největším pořadatelem letních táborů. Ty se konají nejčastěji ve stanech s podsadou či v indiánských tee-pee a bývají vyvrcholením celoroční činnosti. Stále ale "frčí" i tábory s celotáborovým tématem či hrou: různá dobrodružná putování, historické příběhy, Divoký západ, vikingové či téma pravěku.
Foto: Aktuálně.cz

250 000 dětí

Letos se letních táborů zúčastní kolem čtvrt milionu dětí. Konat se jich bude 3800, jak ukázal průzkum České rady dětí a mládeže, která oslovila jak spolky, které sdružuje, tak Domy dětí a mládeže i soukromé podnikatele, již tábory pořádají. Nejčastěji trvají dva týdny a jezdí na ně čím dál mladší děti. Průměrný věk účastníků tábora je 9 -10 let, do oddílů ale začínají chodit už ve školkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy