Dětské tábory v číslech: Zájem je o tábory s historickými hrami, ale i kempy youtuberů

Čtvrt milionu dětí stráví část letních prázdnin na táboře. Jen na skautských táborech to má být třicet tisíc dětí. Skaut-Junák tak zůstává největším pořadatelem letních táborů. Ty se konají nejčastěji ve stanech s podsadou či v indiánských tee-pee a bývají vyvrcholením celoroční činnosti. Stále ale "frčí" i tábory s celotáborovým tématem či hrou: různá dobrodružná putování, historické příběhy, Divoký západ, vikingové či téma pravěku.
Foto: Aktuálně.cz

250 000 dětí

Letos se letních táborů zúčastní kolem čtvrt milionu dětí. Konat se jich bude 3800, jak ukázal průzkum České rady dětí a mládeže, která oslovila jak spolky, které sdružuje, tak Domy dětí a mládeže i soukromé podnikatele, již tábory pořádají. Nejčastěji trvají dva týdny a jezdí na ně čím dál mladší děti. Průměrný věk účastníků tábora je 9 -10 let, do oddílů ale začínají chodit už ve školkách.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy