Čtvrt roku svobody. Teď jde exšéf úřadu znovu do vazby

Radek Nohl Radek Nohl
4. 7. 2012 14:09
Bývalý ředitel ústeckého dotačního úřadu Petr Kušnierz se vrací do vazební věznice
Petr Kušnierz (na snímku vlevo).
Petr Kušnierz (na snímku vlevo). | Foto: www.nuts2severozapad.cz

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel Úřadu Regionální rady Severozápad Petr Kušnierz zůstal na svobodě čtyři měsíce a už se znovu vrací do vazby.

Podle informací Aktuálně.cz ho do ní ve středu poslala soudkyně Okresního soudu v Ústí nad Labem.

"Vazba byla uvalena pro důvodnou obavu, že by mohl ovlivňovat svědky či spoluobviněné, a tím mařit objasňování skutečností důležitých pro trestní řízení," uvedl mluvčí soudu Jan Tichý.

Kušnierz byl v úterý společně s dalšími třemi lidmi Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu zadržen a následně i obviněn. Jeho advokátka Helena Tukinská odmítla cokoliv komentovat.

V současné době je však Kušnierz jediným ze zatčených, u kterého požádalo státní zastupitelství o vazbu.

"Zda podáme návrh na vazbu i u dalších osob, se ještě rozhodujeme," řekla náměstkyně ústeckého krajského státního zástupce Lenka Bradáčová.  

Žalobce navrhl sedm let vězení

Ústecký krajský soud přitom už příští týden vynese rozsudek v jiné kauze, která však také souvisí s jeho působením v čele dotačního úřadu.

Žalobce mu navrhl sedm let vězení za to, že si podle obžaloby výměnou za přidělení dotace z Evropské unie říkal o úplatky.

Kvůli tomu již strávil Kušnierz ve vazbě téměř jeden rok. Soud ho pustil na svobodu až letos v březnu.

"Nepřál bych to ani nejhoršímu nepříteli," řekl ČTK letos na jaře o svých pocitech z vazby.

Když před Vánoci žádal o propuštění kvůli tomu, aby mohl být s rodinou, před soudem se rozplakal.

Další zatčení do vazby zatím nemusí

Společně s Kušnierzem policisté v úterý zadrželi také vedoucí ústeckého územního odboru Irenu Kotlanovou a vedoucího oddělení vnitřních věcí Jana Martinovského. Posledním obviněným je zástupce mosteckého hotelu Cascade.

Ten patří do realitní skupiny Crestyl a původně žádal o 16 milionů korun na rekonstrukci. Peníze ale nakonec od úřadu nedostal.

Podle MF Dnes souvisí zatčení čtyř lidí se dvěma zakázkami na opravu hotelů, rekonstrukcí silnice z Loun do Ročova a s propagací rekultivovaných dolů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy