Žhář zapálil stoh u Kladna, bylo tam 700 balíků slámy

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 8. 2013 10:09
Oheň způsobil škodu, která se předběžně odhaduje na 520 000 korun.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Hostouň - U Hostouně na Kladensku ve středu v noci hořel stoh, kde bylo asi 700 balíků slámy.

Oheň způsobil škodu, která se předběžně odhaduje na 520 000 korun. Příčinou vzniku ohně bylo úmyslné zapálení, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Hasiči k ohni vyjížděli krátce po půlnoci. Požár zasáhl území na ploše 30 krát 20 metrů. Oheň podle Kostkové hasily tři hasičské jednotky.

"Hasiči zachraňovali balíky, které ještě oheň nezasáhl a chránili okolí před rozšířením ohně," popsala zásah Kostková. Dobrovolní hasiči pak požářiště hlídali až do rána.

Požáry v zemědělství Středočeský kraj zasáhly především o víkendu od 17. do 18 srpna, který zakončoval jeden z nejsušších týdnů za posledních 60 let. Hasiči tehdy napočítali 15 výjezdů, kdy hořela sláma, kombajny, lisy na slámu nebo stohy.

Největší škodu za osm milionů korun způsobil požár u Řimovic na Benešovsku, kde na poli kvůli technické závadě začal hořet kombajn.

Sklad slámy hoří i v Ostravě

Velkokapacitní sklad slámy hoří už druhým dnem i v Ostravě-Porubě. Na místě postupně zasahovalo deset jednotek hasičů.

Slámu nyní pod kontrolou nechávají dohořet. Škodu majitel objektu odhaduje na 900 000 korun. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Ve skladišti zemědělského družstva bylo uloženo 3000 balíků lisované slámy z letošní sklizně. Hořet začalo v úterý odpoledne. Během večera a noci těžká technika vyvážela z objektu hořící a doutnající balíky slámy. Hasiči je pak na volné ploše prolévali vodou.

"Cílem bylo vytvoření prostoru pod střechou skladiště. Tu hasiči také ochlazovali, aby se nezbortila," uvedl Kůdela.

Zbytek slámy uvnitř budovy nyní nechávají dohořet. Pokud by se snažili vše uhasit, použili by velké množství vody. "To by ale mohlo ohrozit čistotu vody v nedalekém potoce Porubka," uvedl mluvčí.

Ve středu dopoledne doplnil, že práce na místě potrvají ještě několik hodin.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 44 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy