Z cirkusu v Berouně utekly dvě zebry, jedna zahynula. Vypustili je ochránci zvířat, myslí si majitel

ČTK ČTK
29. 6. 2016 11:19
V noci z úterý na středu utekly z cirkusu Berousek v Berouně dvě zebry. Jedno zvíře se za pomoci uspávací injekci podařilo odchytit, druhé však zahynulo v řece. Jak zvířata z cirkusu utekla, nyní zjišťuje policie. Podle majitele cirkusu Jiřího Berouska zebry vypustili ochránci zvířat. "Neuvědomili si ale, že tím, co provedli, naopak zvířatům ublížili a my tak přišli o jednu zebru," myslí si Berousek.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Beroun - V Berouně ve středu ráno běhaly dvě zebry, jedna zahynula v řece. Zřejmě utekly z cirkusu. Druhé zvíře se ve spolupráci s veterinářem podařilo odchytit. "Mrtvou zebru museli z náhonu řeky vyprostit hasiči," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Na případ upozornil server iDnes.cz.

Zebry utekly okolo 4:00. Jedna běžela na pozemek k nedaleké střední škole. "Přivolaný veterinář ji uspal," uvedl Holomčík. Poté byla zebra odvezena. Tělo druhé zebry hasiči z vody dostali před 9:00.

V Berouně má v těchto dnech naplánovaná představení cirkus Berousek, zvířata tedy pravděpodobně patří k tomuto cirkusu. Jak se jim podařilo utéct, zjišťují policisté. Majitel cirkusu Jiří Berousek podle serveru iDnes.cz míní, že zebry v noci vypustili ochránci zvířat. "Je tu dvojité oplocení. Museli utrhat spojovací řetězy a odstranit plot. Neuvědomili si ale, že tím, co provedli, naopak zvířatům ublížili a my tak přišli o jednu zebru," cituje ho web.

 

Právě se děje

Další zprávy