Mladá Boleslav dala ke třem panelákům 72 laviček. Platila Evropská unie

Domácí Domácí
2. 10. 2015 10:43
Mladá Boleslav nechala v parku místního sídliště, kde jsou tři paneláky postavit 72 laviček, jde přitom o plochu velkou jako tři fotbalová hřiště. Na místo se nyní stahují především bezdomovci a narkomani. Projekt, který vyšel na více jak 21 milionů korun z velké části financovala Evropská unie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - I v Mladé Boleslavi nyní mají své "smíchovské květináče". V místním parku se můžete posadit na dvaasedmdesát laviček. Obyvatelé sídliště už park přejmenovali na "lavičkový háj", městská část totiž veškerá odpočívadla nainstalovala na plochu velkou jako tři fotbalová hřiště. Informovaly o tom Lidové noviny.

Celkové náklady na revitalizaci oblasti vyšly na více než 21 milionů korun. "Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dotace byla poskytnuta ve výši 85 procent způsobilých výdajů, tedy 18 milionů korun," dodává mluvčí města Mladá Boleslav Hana Koišová s tím, že takzvaná udržitelnost projektu je pět let.

To znamená, že umístění laviček může město přehodnotit až v roce 2019. Do té doby bude na sídlišti podobný počet odpočívadel jako na dvakrát tak velkém Václavském náměstí.

Na místo odpočinku mezi třemi betonovými paneláky se nyní stahují bezdomovci a narkomani. "Dřív jsme tady měli pár laviček. Z města se sem ale často stěhovali bezdomovci i feťáci, některé lavičky proto město odstranilo. A teď tu máme tohle," popisuje deníku jedna z obyvatelek vnitrobloku.

Europoslanec Tomáš Zdechovský už na svém Twitteru uvedl, že kauzu prošetří. Jde totiž dle jeho slov "o nesmyslné vyhazování peněz EU".

 

Právě se děje

Další zprávy