Mladá Boleslav dala ke třem panelákům 72 laviček. Platila Evropská unie

Domácí Domácí
2. 10. 2015 10:43
Mladá Boleslav nechala v parku místního sídliště, kde jsou tři paneláky postavit 72 laviček, jde přitom o plochu velkou jako tři fotbalová hřiště. Na místo se nyní stahují především bezdomovci a narkomani. Projekt, který vyšel na více jak 21 milionů korun z velké části financovala Evropská unie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - I v Mladé Boleslavi nyní mají své "smíchovské květináče". V místním parku se můžete posadit na dvaasedmdesát laviček. Obyvatelé sídliště už park přejmenovali na "lavičkový háj", městská část totiž veškerá odpočívadla nainstalovala na plochu velkou jako tři fotbalová hřiště. Informovaly o tom Lidové noviny.

Celkové náklady na revitalizaci oblasti vyšly na více než 21 milionů korun. "Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dotace byla poskytnuta ve výši 85 procent způsobilých výdajů, tedy 18 milionů korun," dodává mluvčí města Mladá Boleslav Hana Koišová s tím, že takzvaná udržitelnost projektu je pět let.

To znamená, že umístění laviček může město přehodnotit až v roce 2019. Do té doby bude na sídlišti podobný počet odpočívadel jako na dvakrát tak velkém Václavském náměstí.

Na místo odpočinku mezi třemi betonovými paneláky se nyní stahují bezdomovci a narkomani. "Dřív jsme tady měli pár laviček. Z města se sem ale často stěhovali bezdomovci i feťáci, některé lavičky proto město odstranilo. A teď tu máme tohle," popisuje deníku jedna z obyvatelek vnitrobloku.

Europoslanec Tomáš Zdechovský už na svém Twitteru uvedl, že kauzu prošetří. Jde totiž dle jeho slov "o nesmyslné vyhazování peněz EU".

 

Právě se děje

před 42 minutami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy