Středočeská TOP 09 je jednotná, podpořila postup svého lídra Tisa a o koalici jednat nebude

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 10. 2016 22:12
Středočeská organizace TOP 09 je jednotná, krajský výbor ve čtvrtek večer schválil postup lídra Petra Tisa, který ukončil jednání o koalici v kraji. Vznikající koalici ANO, STAN, ODS a TOP 09 ve středních Čechách nepodporuje celý zastupitelský klub TOP 09, ale jen jeho část. Z dnešního jednání lídrů stran ve Sněmovně odešli krátce po jeho zahájení Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob, za TOP 09 vyjednával pouze místopředseda středočeské TOP 09 Daniel Marek. Podle Jakoba a Tisa k tomu neměl mandát. Marek se večerního stranického jednání nezúčastnil. "Budeme ho kontaktovat a sdělíme mu naše usnesení a věříme, že bude respektovat názor krajské organizace," uvedla Langšádlová.
Lídr středočeské TOP 09 Petr Tiso
Lídr středočeské TOP 09 Petr Tiso | Foto: TOP 09

Praha - Krajský výbor středočeské TOP 09 dnes večer schválil postup lídra Petra Tisa, který ukončil jednání o koalici v kraji. Středočeská organizace je jednotná, řekla novinářům po zasedání výboru předsedkyně středočeské TOP 09 Helena Langšádlová.

Vznikající koalici ANO, STAN, ODS a TOP 09 ve středních Čechách nepodporuje celý zastupitelský klub TOP 09, ale jen jeho část. Z dnešního jednání lídrů stran ve Sněmovně odešli krátce po jeho zahájení Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob, za TOP 09 vyjednával pouze místopředseda středočeské TOP 09 Daniel Marek. Podle Jakoba a Tisa k tomu neměl mandát.

Marek se večerního stranického jednání nezúčastnil. "Budeme ho kontaktovat a sdělíme mu naše usnesení a věříme, že bude respektovat názor krajské organizace," uvedla Langšádlová.

Marek tvrdil, že má na své straně dva další krajské zastupitele TOP 09. Kromě Tisa a Jakoba jsou v klubu TOP 09 ještě Michaela Vojtová a Milan Schweigstill. "Pan kolega Schweigstill přišel na jednání, my jsme s ním dlouho diskutovali a bude zvažovat, jak se rozhodne," uvedla Langšádlová. Vojtová se jednání výboru stejně jako Marek nezúčastnila.

Případná koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 by měla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 křesel. ANO má 16 mandátů a STAN o jeden méně. ČSSD získala 11 křesel, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy