Řidič dodávky si nevšiml kolony, naboural tři auta a autobus

ČTK ČTK
22. 5. 2014 9:19
Silnice u Krupé na Rakovnicku bude uzavřena nejméně do 10:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Centrální stanice Hradec Králové

Rakovník - Nehoda dvou dodávek, osobního auta, pickupu a autobusu  ráno zablokovala u Krupé na Rakovnicku silnici z Prahy do Karlových Varů.

Byli při ní zraněni tři lidé. Letěl pro ně i vrtulník, ale následně byl odvolán, řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Podle mluvčí rakovnické policie Lenky Křišťálové uzavírka potrvá asi do 10:00.

Nehoda se stala krátce po 6. hodině ráno. Podle policie si řidič dodávky s přívěsem jedoucí na Prahu všiml na poslední chvíli stojící kolony. V místě je zúžení a semafor. "Aby zabránil srážce, strhl řízení do protisměru, kde se srazil s dalšími vozy a autobusem," uvedla policejní mluvčí. Dechová zkouška na alkohol byla u všech řidičů negativní.

"Na místě zasahovali hasiči z Rakovníka, kteří pomáhali s vyproštěním jednoho člověka," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Zraněné záchranáři rozvezli do nemocnic v Kladně, Rakovníku a pražském Motole. "Většinou šlo o poranění hrudníku a hlavy," uvedla mluvčí záchranářů.

Policie doporučuje objízdnou trasu přes Nesuchyni a Krupou.

 

Právě se děje

před 43 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy