Řidič dodávky si nevšiml kolony, naboural tři auta a autobus

ČTK ČTK
22. 5. 2014 9:19
Silnice u Krupé na Rakovnicku bude uzavřena nejméně do 10:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Centrální stanice Hradec Králové

Rakovník - Nehoda dvou dodávek, osobního auta, pickupu a autobusu  ráno zablokovala u Krupé na Rakovnicku silnici z Prahy do Karlových Varů.

Byli při ní zraněni tři lidé. Letěl pro ně i vrtulník, ale následně byl odvolán, řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Podle mluvčí rakovnické policie Lenky Křišťálové uzavírka potrvá asi do 10:00.

Nehoda se stala krátce po 6. hodině ráno. Podle policie si řidič dodávky s přívěsem jedoucí na Prahu všiml na poslední chvíli stojící kolony. V místě je zúžení a semafor. "Aby zabránil srážce, strhl řízení do protisměru, kde se srazil s dalšími vozy a autobusem," uvedla policejní mluvčí. Dechová zkouška na alkohol byla u všech řidičů negativní.

"Na místě zasahovali hasiči z Rakovníka, kteří pomáhali s vyproštěním jednoho člověka," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Zraněné záchranáři rozvezli do nemocnic v Kladně, Rakovníku a pražském Motole. "Většinou šlo o poranění hrudníku a hlavy," uvedla mluvčí záchranářů.

Policie doporučuje objízdnou trasu přes Nesuchyni a Krupou.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy