Při požáru v kladenské firmě bylo evakuováno 22 lidí

ČTK ČTK
5. 3. 2015 19:51
Požár zavinilo vzplanutí usazenin na jednom ze strojů a oheň se rozšířil do klimatizace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Kladno - Při dnešním požáru v kladenské firmě Meta museli hasiči evakuovat 22 lidí. Tři lidé se v provozu podniku, který hlavně zpracovává elektrotechnické součástky, nadýchali zplodin. Škoda je odhadována na 900.000 korun.

Řekl to mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle informací ČTK zavinilo požár vzplanutí usazenin na jednom ze strojů a oheň se rozšířil do klimatizace.

Požár byl nahlášen 16:30, pod kontrolu ho hasiči dostali v 17:15. "Dva lidé byli kvůli nadýchání zplodinami ošetřeni záchranáři na místě," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle ní záchranáři poté vyjížděli ještě jednou k jednomu člověku, který se nadýchal zplodin. Odvezli ho do kladenské nemocnice.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy