Policie obvinila muže z Kladna z pokusu o vraždu

ČTK ČTK
14. 4. 2015 16:37
Muž se v pondělí ráno pokusil zabít svou ženu. Hrozí mu až výjimečný trest, protože skutek spáchal po předchozím uvážení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Kladno - Středočeští kriminalisté obvinili útočníka, který v Kladně v pondělí pobodal a postřelil ženu, z pokusu o vraždu. Hrozí mu 15 let vězení až výjimečný trest.

Bylo mu sděleno obvinění i z trestných činů nedovolené ozbrojování a maření výkonu úředního rozhodnutí vykázání, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

V poslední době ženě vyhrožoval

Šestačtyřicetiletý muž se v pondělí ráno pokusil zabít svou ženu, která šla do práce. Podle informací s ní nežil ve společné domácnosti a byl mu udělen zákaz přiblížit se k ní. Údajně jí v poslední době vyhrožoval.

"Až výjimečný trest mu hrozí, protože skutek spáchal po předchozím uvážení a zvlášť surovým způsobem," uvedla Zatloukalová. Podle ní byl podán návrh na vzetí muže do vazby, soudce by o něm měl rozhodnout ještě v úterý.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy