Muž ze Zlína se pokusil zastřelit příbuzné samopalem

ČTK ČTK
6. 3. 2015 12:56
Agresor postřelil do nohy šedesátiletou ženu. Jeho příbuznému se ho však podařilo zpacifikovat a odzbrojit, tvrdí policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Zlín - Čtyřiatřicetiletý muž se ve středu ve Zlíně údajně pokusil zastřelit dva příbuzné samopalem.

Trefil do nohy pětašedesátiletou ženu, které způsobil těžké zranění. O tři roky staršímu muži se podařilo hlaveň zbraně odklonit a vyvázl bez újmy na zdraví.

V pátek o tom informoval krajský policejní mluvčí Pavel Benedikt Stránský. Muž byl obviněn z pokusu o vraždu a hrozí mu 15 až 20 let či výjimečný trest.

Podle Stránského muž dvojici napadl zřejmě kvůli domnělému dluhu, k útoku použil nelegálně držený samopal Beretta vzor 38.

"Útočník se dostal do domu svých příbuzných, protože znal místo uložení klíčů. Posléze v domě ve skrýši, kde byla po léta ukryta jako rodinný poklad, vzal zbraň, ze které vystřelil po ženě několik ran," popsal Stránský s tím, že jedna střela trefila ženu do nohy a způsobila jí těžké, život ohrožující, zranění.

Následně agresor zaútočil na osmašedesátiletého muže. "Ten naštěstí odklonil hlaveň zbraně od svého hrudníku, střely tak skončily ve stopu místnosti a ve zdech. Následně se napadenému muži s pomocí dalších příbuzných podařilo útočníka odzbrojit a zadržet a po příjezdu hlídky jej předat policii," poznamenal policejní mluvčí.

Muž je nyní kromě vraždy stíhán i pro porušování domovní svobody.

Čtyři vraždy za tři měsíce

Kriminalisté letos ve Zlínském kraji vyšetřují již čtyři případy vražd s celkem 11 oběťmi a nyní i jeden pokus o dvojnásobnou vraždu. Nejzávažnější a vůbec jedna z nejtragičtějších událostí v České republice je uherskobrodská masová vražda z minulého úterka, kdy střelbě třiašedesátiletého muže v restauraci Družba podlehlo osm lidí. Pachatel se poté sám zastřelil.

Letos první v kraji vyšetřovaná vražda se stala v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku, kde kolem Vánoc zemřel šestatřicetiletý muž. Policie z činu obvinila jeho o rok mladšího bratra. Hrozí mu 12 až 20 let vězení.

V domě krátce nato na selhání srdce zemřela i matka obou mužů. Policie se případem začala zabývat až v lednu, co pohřešování obou zesnulých oznámili sousedé.

Ve stejném měsíci třiasedmdesátiletý muž zřejmě v Hostětíně na Uherskohradišťsku zastřelil o dva roky mladší manželku a pak obrátil zbraň proti sobě.

Podle policie muž nejprve rozeslal rodině dopisy na rozloučenou a poté vzal do ruky svou legálně drženou zbraň. Motivem usmrcení manželky a následné sebevraždy byl zřejmě zhoršující se zdravotní stav manželů.

V únoru policie obvinila čtyřiatřicetiletého muže z Otrokovic na Zlínsku z vraždy dvaašedesátileté ženy, jeho tety. Muž následně napadl zasahující policisty. Jeden z nich použil v nutné obraně střelnou zbraň, kterou agresora zasáhl do nohou. Muži hrozí 12 až 20 let vězení. Loni policie ve Zlínském kraji vyšetřovala jen dvě dokonané vraždy a pět pokusů o vraždu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy