Na Rakovnicku hořelo auto a chata, škoda za tři miliony

ČTK ČTK
9. 8. 2013 10:04
Oheň zhruba šest hodin hasilo deset hasičských jednotek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeský kraj

Sýkořice - Škodu za tři miliony korun způsobil požár obytného auta v Sýkořici na Rakovnicku, který přeskočil na vedlejší chatu.

Oheň zhruba šest hodin hasilo deset hasičských jednotek. Příčinou vzniku ohně bylo vzplanutí unikajícího plynu z propanbutanové lahve, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár se podle Kostkové obešel bez zranění. Chata byla zděná a při příjezdu hasičů uvnitř nikdo nebyl.

"Hasiči zasahovali v dýchací technice, požár hasili zvenku i zevnitř. Rozebírat museli střešní konstrukci a termokamerou překontrolovali celý objekt," popsala zásah Kostková. Požářiště pak hlídali dobrovolní hasiči.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy