Na Rakovnicku hořelo auto a chata, škoda za tři miliony

ČTK ČTK
9. 8. 2013 10:04
Oheň zhruba šest hodin hasilo deset hasičských jednotek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeský kraj

Sýkořice - Škodu za tři miliony korun způsobil požár obytného auta v Sýkořici na Rakovnicku, který přeskočil na vedlejší chatu.

Oheň zhruba šest hodin hasilo deset hasičských jednotek. Příčinou vzniku ohně bylo vzplanutí unikajícího plynu z propanbutanové lahve, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár se podle Kostkové obešel bez zranění. Chata byla zděná a při příjezdu hasičů uvnitř nikdo nebyl.

"Hasiči zasahovali v dýchací technice, požár hasili zvenku i zevnitř. Rozebírat museli střešní konstrukci a termokamerou překontrolovali celý objekt," popsala zásah Kostková. Požářiště pak hlídali dobrovolní hasiči.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy