Na R10 to ráno klouzalo, nabouralo tu pět aut

ČTK ČTK
10. 10. 2011 9:46
Při nehodách se zranili až čtyři lidé, policisté dopravu odklánějí
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) - Pět automobilů v pondělí ráno havarovalo na 59. kilometru rychlostní silnice R10 z Prahy do Turnova u Mnichova Hradiště kvůli kluzké vozovce.

Při nehodách se tři až čtyři lidé zranili, řekl mluvčí boleslavské policie Ladislav Mareš. Policisté dopravu odklánějí přes Mnichovo Hradiště a Březinu zpět na R10.

Dodávka a další čtyři osobní automobily havarovaly podle policie kvůli kluzké vozovce. Zda bylo namrzlá, není zatím zcela jasné. "Mrholí a teploty se blíží nule," uvedl Mareš.

Policisté jsou nyní na místě a nehody vyšetřují.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy