reklama
 
 

Na D10 shořel autobus, dálnice byla čtyři hodiny neprůjezdná

7. 8. 2016
V autobuse cestovaly dvě desítky lidí, všem se podařilo včas vystoupit. Nikdo nebyl zraněn, pouze jednu pasažérku převezla záchranná služba do nemocnice s podezřením na psychický šok. Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny neprůjezdná. Příčinou požáru byla technická závada v motorovém prostoru, škoda byla vyčíslena na 300 000 korun.
Doporučujeme

Mnichovo Hradiště - Na dálnici D10 u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku shořel v noci na dnešek autobus kvůli technické závadě.

Uvnitř cestovaly dvě desítky lidí, všem se podařilo včas vystoupit. Nikdo nebyl zraněn, pouze jednu pasažérku převezla záchranná služba do nemocnice s podezřením na psychický šok. Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny neprůjezdná, sdělil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost se stala po 21:00 na 56. kilometru dálnice ve směru na Turnov. U požáru zastavilo náhodně projíždějící vozidlo celní správy a jeho příslušníci usměrňovali dopravu.

"Při příjezdu hasičů na místo byl celý autobus zasažen požárem. V té době byli všichni cestující včetně řidičky nezraněni, mimo ohrožení požárem nebo zplodinami hoření," uvedl Gabriel. Hasiči podle něj dostali plameny pod kontrolu za 20 minut a vozidlo dál dohašovali.

Pro cestující byl přistaven speciální evakuační autobus, který je odvezl na bezpečné místo mimo dálnici, kde si přestoupili do náhradního autobusu přepravní firmy. Příčinou požáru byla podle Gabriela technická závada v motorovém prostoru, škoda byla vyčíslena na 300 000 korun.

autor: ČTK

Související

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama