O víkendu bude mráz jako v prosinci, ale přispíte si

Dagmar Honsová, Meteopress
24. 10. 2012 13:52
Koncem týdne čekejte sníh a mráz, ale čeká vás i jedna dobrá zpráva
Foto: Simona Kosáčková

Česká republika - Blížící se podzimní prázdniny nás bohužel příliš nepotěší. Závěr týdne a víkend totiž přinesou výrazné ochlazení, které bude spíše než závěr října připomínat začátek prosince.

Ráno o víkendu tak budeme moci naměřit až -6 °C, od středních poloh dokonce můžeme čekat sníh.

Výrazně podprůměrné teploty přinese čtvrteční přechod studené fronty, po níž začne na území České republiky pronikat studený vzduch od severu.

Výrazné ochlazení však bude přechodné, už začátkem listopadu se totiž budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat na 10 °C.

První prázdninový den, ve čtvrtek, bude zataženo až oblačno, opět nás potrápí mlhy, ojediněle i mrholení. Na horách a ojediněle i jinde však bude po ránu jasno až polojasno.

Večer pak bude oblačnosti přibývat a postupně se k ní přidá déšť. Nejvyšší teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

V pátek bude zpočátku dne zataženo až oblačno, místy se může objevit déšť nebo přeháňky. Od severu bude postupně přibývat oblačnost, přeháňky se ale vyskytnou už pouze ojediněle. Nad 500 metrů ovšem již budou postupně sněhové.

Prohlédněte si krásy podzimu:

Noční teploty se zastaví na 7 až 3 °C, přes den pak můžeme čekat o stupeň víc, tedy 4 až 8 °C. Již během odpoledne se však začne ochlazovat.

Další propad teplot přinese víkend. V sobotu po ránu budou teploty klesat k -1 až -5 °C, ty denní se zastaví mezi 2 až 6 °C.
Jinak bude polojasno až oblačno, přeháňky se objeví jen ojediněle. Na jihovýchodě území bude zpočátku dne více oblačnosti a srážky četnější.

Neděle přinese po ránu teploty mezi -2 až -6 °C, v odpoledních maximech se rtuť teploměru zastaví na 2 až 6 °C. Na obloze bude polojasno až oblačno, ojediněle se mohou ukázat přeháňky, od středních poloh sněhové.

Alespoň jednu výhodu však tento nečekaně studený víkend bude mít - v neděli si totiž hodinu přispíme. Ve 3 hodiny v noci se ručička hodin vrátí ke druhé hodině.

Zimní čas bude platit až do 31. března 2013.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Bernie Sanders odstoupil z prezidentské kampaně

Americký senátor Bernie Sanders ve středu ukončil kampaň na demokratického kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb. V konferenčním hovoru to oznámil svému volebnímu týmu, informovala agentura Reuters.

V prezidentských volbách se tak proti Donaldu Trumpovi postaví bývalý viceprezident Joe Biden.

před 54 minutami

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy