reklama
 
 

Převrácený kamion blokuje D1 u Bravantic na Novojičínsku, policisté dopravu odklání

Aktualizováno 23. 7. 2019 15:24
Nehoda polského kamionu znesnadňuje průjezd po dálnici D1 u Bravantic na Novojičínsku. Krátce před 15:00 byla na 342. kilometru ve směru na Ostravu dálnice zcela uzavřena. Důvodem je vyprošťování nákladního vozidla. V opačném směru je dálnice stále průjezdná, ale jen po zpevněné krajnici. Omezení v dopravě bude dlouhodobější a přesně ho nelze odhadnout. Policisté odklání dopravu směrem na Klimkovice.

Řidič kamionu, který se převrátil u sjezdu na Bílovec, nebyl zraněn a podle mluvčí nebyl pod vlivem alkoholu či návykových látek. Příčina nehody se vyšetřuje. "Kamion převrácený přes středová svodidla zasahuje do obou jízdních pruhů v obou směrech," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle ní nelze odhadnout, jak dlouho bude nehoda průjezd po dálnici komplikovat. Kamion je totiž naložený cihlami, materiál je nejprve nutné přeložit a kamion pak bude vyprošťovat těžká technika. Policisté vyzývají řidiče, aby respektovali jejich pokyny a místem projížděli velmi opatrně.

"Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zachytávali únik nafty z kamionu do náhradních nádob. Na silnici uniklo před jejich příjezdem zhruba deset litrů nafty, kterou zasypali nasákavým sorbentem a před odjezdem na základnu jej uklidili. Havarovaný kamion vyprostí a postaví na kola soukromá firma," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

autor: ČTK | 23. 7. 2019 13:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama