Převrácený kamion blokuje D1 u Bravantic na Novojičínsku, policisté dopravu odklání

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 7. 2019 15:24
Nehoda polského kamionu znesnadňuje průjezd po dálnici D1 u Bravantic na Novojičínsku. Krátce před 15:00 byla na 342. kilometru ve směru na Ostravu dálnice zcela uzavřena. Důvodem je vyprošťování nákladního vozidla. V opačném směru je dálnice stále průjezdná, ale jen po zpevněné krajnici. Omezení v dopravě bude dlouhodobější a přesně ho nelze odhadnout. Policisté odklání dopravu směrem na Klimkovice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: DaLiu / Shutterstock.com

Řidič kamionu, který se převrátil u sjezdu na Bílovec, nebyl zraněn a podle mluvčí nebyl pod vlivem alkoholu či návykových látek. Příčina nehody se vyšetřuje. "Kamion převrácený přes středová svodidla zasahuje do obou jízdních pruhů v obou směrech," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle ní nelze odhadnout, jak dlouho bude nehoda průjezd po dálnici komplikovat. Kamion je totiž naložený cihlami, materiál je nejprve nutné přeložit a kamion pak bude vyprošťovat těžká technika. Policisté vyzývají řidiče, aby respektovali jejich pokyny a místem projížděli velmi opatrně.

"Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zachytávali únik nafty z kamionu do náhradních nádob. Na silnici uniklo před jejich příjezdem zhruba deset litrů nafty, kterou zasypali nasákavým sorbentem a před odjezdem na základnu jej uklidili. Havarovaný kamion vyprostí a postaví na kola soukromá firma," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Kvůli nejhoršímu suchu za poslední desetiletí se zmenšily Viktoriiny vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe oproti normálnímu stavu na pouhý potůček.

Podle agentury Reuters se místní nyní obávají, že pokud změny klimatu povedou k častějším a výraznějším suchům, přijde region o jednu z hlavních turistických atrakcí, kterou ročně navštíví asi milion lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 1 hodinou

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy