reklama
 
 

Muž s nožem řádil v pražském metru, policie ho musela zkrotit taserem

22. 12. 2015 16:22
Zákrok policie v metru. | Video: Policie ČR |  04:15
Pražští policisté v noci na sobotu zasahovali proti muži, který ve stanici metra Karlovo náměstí ohrožoval spolucestující nožem. Zdrogovaný a opilý muž zůstal i po příchodu policistů agresivní, takže ti se ho rozhodli zpacifikovat s pomocí taseru. Výtržníka pak spoutali a přivolali mu sanitku. Muž začal v sanitce opět řádit, takže policisté použili taser znovu. Test na alkohol prokázal v mužově dechu téměř 1,5 promile, test na drogy zase požití marihuany a pervitinu. Kvůli podezření z výtržnictví skončil muž na policejní služebně.

Praha - Pražští policisté v noci na sobotu zadrželi muže, který ve stanici metra Karlovo náměstí hrozil nožem. Protože byl velmi agresivní, policisté třikrát použili taser, který výtržníka dočasně paralyzoval.

Muž byl pod vlivem alkoholu a drog, ukázaly testy. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Tomáš Hulan.

Muž podle policie pobíhal po stanici, do všeho kopal a bodal nožem. Neuklidnil se ani poté, co na něj policisté namířili pistoli. Začal je naopak sprostě urážet. Policisté proto použili taser, a to hned dvakrát. Poprvé jím trefili muže do zad, podruhé do nohou. Výtržníka pak spoutali a přivolali mu sanitku.

"Jenže uvnitř sanitního vozu začal muž opět řádit, kdy napadal přítomné záchranáře a ničil vybavení vozu. Situace se vyhrotila natolik, že došlo opět na použití taseru," uvedl mluvčí.

Test na alkohol prokázal v mužově dechu téměř 1,5 promile, test na drogy zase požití marihuany a pervitinu. "Agresor se navíc doznal, že je každodenním konzumentem omamných a psychotropních látek," dodal Hulan. Kvůli podezření z výtržnictví skončil muž na policejní služebně.

autor: ČTK | 22. 12. 2015 16:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama