Chtěl jsem muže jen vystrašit, pořezal jsem ho v sebeobraně, tvrdí u soudu útočník z Radotína

ČTK ČTK
22. 12. 2015 13:18
U soudu vypovídal Miroslav M., který v červnu pořezal rozbitou lahví od piva kamaráda své bývalé přítelkyně, o kterém se domníval, že je její současný partner. Obžalovaný tvrdí, že chtěl muže jen vystrašit. Další účastníci incidentu však shodně popisují, že obžalovaný svého soka nejprve řízl do krku a obličeje. Státní zástupkyně pokládá jeho čin za pokus o vraždu, za nějž mladíkovi hrozí až 18 let vězení. Podle soudního znalce útočník jen náhodou nepoškodil žádný důležitý orgán napadeného muže.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Miloslav M., který v červnu na ulici v pražském Radotíně pořezal svého soka v lásce, v úterý u soudu uvedl, že chtěl muže jen vystrašit. Státní zástupkyně však jeho čin pokládá za pokus o vraždu, za nějž mladíkovi hrozí až 18 let vězení.

Podle soudního znalce z oboru zdravotnictví obžalovaný při útoku vedeném rozbitou pivní lahví na krk napadeného jen náhodou nepoškodil žádný důležitý orgán. Zraněný muž skončil v nemocnici, na obličeji mu zůstaly jizvy.

"Už delší dobu jsem byl ve stresu kvůli přítelkyni. Ze strany mé rodiny tu byla upozornění, že je vídána s chlapci, a to pokaždé s někým jiným," řekl Miroslav M. senátu pražského městského soudu. Samotný útok si prý pamatuje mlhavě, v daný den byl u zubaře a poté vypil několik piv.

Incident se stal v noci 29. června v Nýřanské ulici před prodejnou potravin, kde pracoval obžalovaný i jeho dívka. Zatímco pětadvacetiletý Miroslav M. uváděl, že v té době se svou dívkou ještě chodil, jeho o tři roky mladší bývalá partnerka vypověděla, že se několik dní předtím rozešli kvůli hádkám.

Svědci potvrzují verzi žalobce

Obžalovaného to rozčílilo, když ji uviděl sedět na obrubníku před obchodem s jejich společným známým, a rozběhl se k nim. Z tašky, v níž si nesl piva, vyndal jednu z lahví, rozbil ji o zem a se střepem v ruce se k dvojici přiblížil.

Miroslav M. tvrdí, že jako první na něj pak zaútočil nový přítel jeho dívky a vyrazil mu zuby, a proto se prý instinktivně bránil natažením ruky, v níž držel sklo. Další účastníci incidentu však shodně popisují, že obžalovaný svého soka nejprve řízl do krku a obličeje.

Podle obžaloby navíc do ležícího zraněného muže kopal do hlavy i dalších částí těla, dokud mu v tom expřítelkyně nezabránila. Dívka poté přivolala záchranku, která muže s odříznutou částí ucha a s řeznými ranami na krku a obličeji převezla na chirurgii.

Nebylo to poprvé, kdy někoho zranil ostrým sklem. Miroslav M. připustil, že na základní škole řízl spolužáka do zad rozbitou zkumavkou, prý se ale tehdy jen bránil. V minulosti se léčil na psychiatrii kvůli užívání drog. Napadeného muže znal asi dva měsíce jako zákazníka radotínské prodejny.

"Další zákazníci mi několikrát volali, že ho viděli s mou přítelkyní. Několikrát jsem ho poprosil, ať se s ní baví normálně, že máme našlápnuto na svatbu, ale on se smál," líčil obžalovaný mladík.

Byli jsme jen kamarádi

Napadený muž, kterému je devětadvacet let, kategoricky popřel, že by měl s Máchovou expartnerkou vztah - byli prý jen kamarádi. "Kouřil jsem s ní před Žabkou a on mi bez jakéhokoliv varování vrazil střep do krku," popsal.

Incidentu přihlíželi i další lidé, jeden z nich se pokoušel zastavit krvácení toaletním papírem. Zraněný připustil, že mu následně pomáhal i útočník.

"Bylo velkou náhodou, že nedošlo k poškození důležitého orgánu, například krční žíly. Kdyby došlo k jejímu protětí, bylo by velké riziko vzduchové embolie," upozornil znalec Jiří Hladík. Charakter zranění podle něj odpovídá tomu, jak celý útok vylíčila mladíkova bývalá dívka.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicky nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy