V Praze jednaly o koalici ODS, ANO a ČSSD. Ověřujeme jen možnosti spolupráce, tvrdí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 1. 2016 18:40
Vyjednávání o pražské koalici v pátek pokračovalo společnou schůzkou ANO, ČSSD a ODS. Strany se shodly, že je třeba najít novou koalici pro vládu v Praze. Zastupitel za ODS Filip Humplík nicméně pro Aktuálně.cz popřel, že by šlo o vyjednávání konkrétní koalice. "Sešli jsme se se všemi kromě KSČM a mluvili jsme o tom, jak tuto situaci stabilizovat. Všichni cítí, že takto je to neúnosné," uvedl. Spojenectví s ANO a ČSSD si ale podle něj zatím ODS nedokáže představit.
Ministr obrany a vyjednavač za ANO Martin Stropnický.
Ministr obrany a vyjednavač za ANO Martin Stropnický. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Vyjednavači ANO, ČSSD a ODS se sešli na společné schůzce, aby řešili situaci kolem nové koalice na pražském magistrátu.

Zastupitel za ODS Filip Humplík nicméně pro Aktuálně.cz popřel, že by šlo o vyjednávání konkrétní koalice. "Sešli jsme se se všemi kromě KSČM a mluvili jsme o tom, jak tuto situaci stabilizovat. Všichni cítí, že takto je to neúnosné," uvedl. Spojenectví s ANO a ČSSD si ale podle něj zatím ODS nedokáže představit.

Schůzku potvrdil ministr obrany a vyjednávač ANO Martin Stropnický. Strany se takto společně setkaly poprvé. Dosud jednaly o koalici TOP 09, ODS, Trojkoalice, piráti a nezávislí. Od tohoto projektu však nezávislí odstoupili. Do října vládla v Praze koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, ta se ale rozpadla.

"Hnutí ANO se společně s ČSSD setkalo se zástupci ODS, abychom si vzájemně ověřili možnosti vzájemné spolupráce a kde máme programové průniky. Jednalo se o první setkání, další proběhne příští týden," uvedl Stropnický.

Podle Stropnického se strany shodly na tom, že je pro Prahu potřeba najít stabilní vládu. "Proto chceme společně hledat společné řešení, které by ji zaručilo," uvedl Stropnický.

O koalici v Praze dosud jednaly zejména TOP 09, ODS, Trojkoalice a piráti s podporou nezávislých okolo bývalého primátora Tomáše Hudečka. Nezávislí ale od projektu ustoupili. V úterý se sešla TOP 09, ODS a Trojkoalice s ČSSD, z jednání ale piráti odešli kvůli přítomnosti zastupitele a vyjednavače ČSSD Karla Březiny.

V Praze do loňského října vládla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů. Na konci října se rozpadla na jednání zastupitelstva, kdy byli odvoláni čtyři z 11 radních, a to i hlasy koalice.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

před 5 minutami

Zpěvačka Adele v září vydá první album po pěti letech

Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele v září vydá čtvrté studiové album. Napsal to britský deník The Sun, podle nějž Adele desku oznámila v londýnské restauraci The Mason's Arms při oslavě kamarádčiny svatby. "Očekávejte mé album v září," vzkázala svatebčanům. Adele, která se zhruba před rokem rozešla s manželem, s nímž má syna, na svatbě zazpívala dvě písně. Veřejně tak učinila poprvé od dvou vyprodaných večerů ve Wembley v červnu 2017. Naposledy zpěvačka roku 2015 vydala desku nazvanou 25. Její nejúspěšnější nahrávky jménem 21 se prodalo přes 25 milionů kopií.

Zdroj: The Sun/ČTK
Další zprávy