reklama
 
 

Stropnický opět v ofenzívě: Na náplavce panují zájmy byznysu

2. 4. 2015 10:38
Matěj Stropnický si znovu přisadil proti koaličnímu partnerovi. ANO podle něj "usilovně odmítá" ustavení komise, která by mohla situaci řešit.

Praha - Na oblíbených vltavských náplavkách v Praze panuje "volná ruka trhu", které podle náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ) dominují nejsilnější byznysoví hráči.

A kolegům z ANO to nevadí, uvedl náměstek na webu Prahy. Po četných rozbrojích uvnitř pražské koalice (ANO, ČSSD a Trojkoalice) si tak Stropnický znovu přisadil proti koaličnímu partnerovi.

Koalice přitom kvůli náměstkovi už několik týdnů vede dohodovací řízení. Radní na něj navíc z popudu primátorky Adriany Krnáčové (za ANO) chtějí podat trestní oznámení kvůli pražským stavebním předpisům.

"Situace náplavek je ve srovnání s minulým rokem, kdy existovala poprvé, byť v pilotních podmínkách, pozice městského správce nábřeží, bohužel zase o krok či dokonce o několik kroků nazpět," uvedl Stropnický.

Plány na oživení břehů. Nic se nerealizovalo

Město se vloni prostřednictvím správce nábřeží chlubilo plány na oživení vltavských břehů, které se staly oblíbeným rekreačním místem Pražanů. Úpravy náplavky, včetně výstavby toalet a podzemních kontejnerů, měly být dokončeny letos na jaře.

Nic z plánů ale Praha po výměně politického vedení nezrealizovala. Místo toho se na náplavkách vedou spory, třeba kvůli konání farmářských trhů nebo mezi loďaři.

"Střety zájmů nyní bohužel nikdo z města nemůže (oficiálně) efektivně řešit, na řadu tedy v praxi přichází dokonce pěsti jednotlivých aktérů. Naposledy se zde takto házeli do vody zástupci dvou hlavních rejdařských skupin," tvrdí náměstek. ANO podle něj "usilovně odmítá" ustavení komise, která by mohla situaci řešit.

Pražská vltavská nábřeží v posledních letech ožila díky neotřelým kulturním a společenským akcím. V letních měsících se na náplavkách schází stovky lidí.

autor: ČTK | 2. 4. 2015 10:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama