Strahovský tunel bude 10 dní zavřený, napojí ho na Blanku

ČTK ČTK
3. 7. 2015 12:50
Tunel se uzavře tuto sobotu v 8:00 a znovu se otevře 14. července brzy ráno.
Tunel Blanka
Tunel Blanka | Foto: Marek Pokorný

Praha  - V Praze se v sobotu v 08:00 uzavře více než dvoukilometrový Strahovský tunel, který je součástí městského okruhu.

Stavaři a technici jej budou deset dnů napojovat na křižovatku Malovanka a na tunelový komplex Blanka. Uzavírka tunelu skončí v úterý 14. července v 05:00. Řidiči musí počítat s komplikacemi.

Strahovský tunel představuje důležité dopravní spojení Prahy 5 a 6. Na Smíchově navazuje na tunel Mrázovka a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice křižovatkou Malovanka.

Řidiči budou od soboty tento úsek obousměrně objíždět směrem po Plzeňské ulici do Motola a dále přes Vypich po Bělohorské a Patočkově ulici.

S komplikacemi musí počítat i v okolí tunelového portálu na Smíchově. Značené budou objížďky kolem smíchovského nákupního centra.

Tunel má zpoždění čtyři roky

Tunelový komplex Blanka, který včetně napojení na Strahovský tunel vyjde na 43 miliard korun, by se po opakovaných odkladech měl otevřít v polovině září. Datum uvedli dodavatelé stavby.

Dopravní stavba, kterou zadala politická garnitura pod vedením bývalého primátora Pavla Béma (ODS), měla být zprovozněna v roce 2011.

V průběhu let se projekt prodražil minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav. Nadále pokračuje soudní pře se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

U Johannesburgu se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus

V jeskynním komplexu Drimolen u Johannesburgu v Jihoafrické republice se našly nejstarší známé pozůstatky Homo erectus, který možná jako první migroval z Afriky do zbytku světa a je jedním z přímých předchůdců moderního člověka. Zároveň je to první takový nález v Jihoafrické republice, píše dnes BBC.

Výsledky výzkumu, který prováděl Andy Herries z australské univerzity La Trobe v Melbourne s týmem vědců, jsou popsány ve studii zveřejněné dnes v časopise Science.

Dosud se mělo za to, že Homo erectus pochází z východní Afriky, ale soudě podle nového nálezu by mohl ve skutečnosti pocházet z jihu afrického kontinentu, odtud migrovat na severovýchod a sever Afriky a nakonec osídlit i zbytek světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy